problem z ustawieniami

Dyskusje na temat optymalnych ustawień sterowników, wentylatora itp.

Re: problem z ustawieniami

Postprzez gregoRy22 » 10 Gru 2014, 20:28

Najlepiej zgłosic sie do jakiegos serwisu ewentualnie dobrego fachowca. Ja mam Buderusa , zadzwpniłem do kolesia i podjechał oni znaja ustawienia i napewno dobrze Tobie tam poustawiają
gregoRy22

Postprzez Mistroz » 30 Gru 2014, 19:44

Zgadzam się z kolegą, najlepiej zgłosić usterkę do fachowca. Samemu, lepiej nic nie przestawiać i ruszać.
Mistroz

Postprzez radeklapka » 05 Sty 2015, 10:17

Witam,
jestem użytkownikiem KSP Duo 15kW ze sterownikiem ST-480, dom ogrzewany jest pierwszy sezon, tzn. dom jest stary po remoncie, miał ok m-c temu świeże wylewki i tynki. Tynki jeszcze schną, widać ciemne plany na ścianach. Ale mój problem tkwi w ustawieniach kotła. Na początku paliłem pelletem 6mm i wszystko było ok, zgasło tylko raz może dwa ale po ustawieniu parametrów podtrzymania paliło się dobrze i nie wracały problemy z wygasaniem pieca. Natomiast teraz palę 8mm pelletem i piec w okresie tygodni zgasł 2-3 razy. W domu mam podłogówkę na dole ok.90m2 a góra grzejniki 50m2.
Temp. zadana CO 65stC, CWU 45stC, podłoga 42stC (zawór 36stC), czas podawania 40sec, przerwa podawania 120sec, czopuch otwarty na 1/3, siła nadmuchu 50%, praca podtrzymania nadmuchu 60 sec, przerwa 2,5 min, podawanie w podtrzymaniu 30 sec, przerwa podawania w podtrzymaniu 10 min, temp ślimaka 30-32stC.

Przy takich parametrach przy pierwszych dniach palenia grubszym pelletem było wszystko dobrze ale po kilku dniach rano załączył się alarm, ze nie osiąga temp. a temp spadła do 38-40stC. Później długo piec nie mógł dobić do CO zadanej 65stC. Jak ustawić optymalnie piec tak aby nie było więcej niespodzianek z wygaszeniem? Zaznaczę tylko, ze nie mieszkam w tym domu, a jestem tam tylko rano i wieczorem kontrolnie, sprawdzić jak piec i czy nie trzeba zasypać zasobnika...

Denerwuje się gdy on tak wariuje i pompuje opał i nadmuch a on nie jest w stanie dojść do zadanej temp CO. Wczoraj zauważyłem, że nie dopala chyba tez wszystkiego, bo popiół jest dużo większy, spieka się... Jaką ilość powinien zuzywać opału? Bo u mnie na dobę wychodzi ok 3-4 worków. Chciałbym mniej zużywać...

Proszę o pomoc, ewentualnie o kontakt z serwisantem, który pomógłby mi w ustawieniach. Pochodzę z woj. warmińsko-mazurskiego.

Pozdrawiam
Radek
radeklapka

Postprzez Paczek24 » 06 Sty 2015, 15:14

U mnie to samo od wczoraj. Zamówiłem fachowca będzie jutro. Czekam mam nadzieję, że będzie dobrze.
Paczek24

Postprzez radeklapka » 06 Sty 2015, 19:23

Jak juz bedzie i ustawi to podziel sie wiedzą ;-)
radeklapka

Postprzez Vatras » 20 Lip 2016, 15:22

Ogólnie najlepszą metodą jest przywrócenie ustawień producenta. Jeżeli działa to znaczy, że problem był we wprowadzonych modyfikacjach. Jeżeli dalej problem występuje to warto już podjąć jakieś działania np. wezwać fachowca.
Vatras

Miejscowość: Katowice

Postprzez Kothelas » 20 Wrz 2017, 14:27

Ja jak miałem problem z ustawieniami kotła to wolałem zadzwonić po profesjonalistę,
jeśli nie czujecie się na siłach, aby takie coś zrobić to polecam tą firmę:
hmi.info.pl mają ogromną wiedzę na temat ogrzewania itp więc na pewno pomogą.
Kothelas

Postprzez CB-maruda » 13 Lut 2018, 22:50

Witam mam problem z nastawami pośadam piec KSP DUO 26 KW i sterownik eco star 910 jakie nastawy dla wszystkich paliw z góry dziękuję za pomoc
CB-maruda

Postprzez ankara » 27 Lip 2018, 11:58

Gdzie znajdę fachowca na śląsku jeśli ma podobny problem. Tylko dobreg
ankara

Poprzednia

Wróć do Regulacja parametrów pracy kotła

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

Zarządzaj profilem

Zaloguj się

Kto jest na forum

Na forum jest 2 użytkowników :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 2 gości (oparte na użytkownikach aktywnych przez ostatnie 5 minut)
Najwięcej użytkowników (89) było obecnych 07 Maj 2012, 17:19

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości