Wygasa albo zaspyuje

Jeżeli kocioł pracuje nieprawidłowo – opisz problem tutaj.

Wygasa albo zaspyuje

Postprzez ola0823 » 14 Gru 2013, 21:04

Witam . Mam piec ksr 17, wszystko było ok do 2 dni wstecz... Rozpalam po 10 razy siedze przy piecu i spedzam cały dzień. Probelm jest ze rozpale jak zawsze popali sie chwile i wygasa , ustawienia fabryczne był czyli czas podawania 9 s przerwa 18 i bylo wszystko ok ... A od 2 dni nic tez ustawienia fabryczne i nie pomaga ekogoszek zawsze ten sam zadnych zmian...Z jednej strony jak by wogóle sie nie paliło, komin nowy jest piec cały był cyszczony i juz rece opadaja nie wiem co robic ......
ola0823

Re: Wygasa albo zaspyuje

Postprzez PlumTech » 14 Gru 2013, 21:19

Proponuję zmienić obroty wentylatora z 5 na 2 na początek. klapka na wentylatorze jak zwykle, czyli otwarta na około 2 cm. Wentylator wygasza płomień, jeśli oczywiście retorta czyszczona (od spodu, klapka)
Hydraulik Jelenia Góra - PlumTech
PlumTech

Postprzez ola0823 » 14 Gru 2013, 22:44

BEDE PROBOWAC..... Jeszcze jedna sprawa przy czyszceniu paleniska Deflektor złamał sie w pół... czy można bez tego rozpalić ????
ola0823

Postprzez PER-EKO » 16 Gru 2013, 15:33

W kotle można palić bez deflektora, jednak należy go wymienić na nowy najszybciej jak się da.

Co do wygaszania kotła przyczyn może być kilka, proponuję zacząć od klapki na wentylatorze (przy silnych wiatrach ciąg kominowy potrafi być tak silny że w kotle pali się nawet przy wyłączonym wentylatorze), możliwe jest też że płyta paleniska (okrągły talerz na którym się pali) została wypchnięta przez ekogroszek i straciła szczelność od spodu.
PER-EKO

Postprzez Grzegorz » 17 Gru 2013, 22:24

Witam.
KRSM 25
A czy można dodatkowo przykleić płytę paleniska do podstawy?
Pozdrawiam.
Grzegorz
Grzegorz

Postprzez PlumTech » 18 Gru 2013, 11:14

Hydraulik Jelenia Góra - PlumTech
PlumTech

Postprzez ariel » 22 Wrz 2017, 07:59

Witam.
Mam podobny problem z kotłem ksr 14, sterownik st37.
Każde jedno rozpalenie kończy się zasypaniem i wygaśnięciem paleniska po ok 15-20min. Rozpalałem nawet na trybie ręcznym do 60 stopni ogień z paleniska wychodził drzwiami od pieca. Chwilę się pali przechodzi w stan podtrzymania po czym po paru minutach zaczyna ginąć żar i ukazywać się coraz więcej czarnego ekogroszu. Bazując na ustawieniach fabrycznych skracałem czas podawania lun wydłużałem czas przerwy (zostawiając jedno ustawienie fabryczne)

Próby zmiany obrotów wentylatora nie przynosiły efektów zmieniałem już na każdy jeden stopień. Klapkę również otwierałem od zera do maxa.
Płytę paleniska już kilka razy zdejmowana i uszczelniana ponownie ostatnim razem czekałem 30 godzin zanim sylikon wyschnie.

ustawienia fabryczne
czas podawania 9s
przerwa 18s
nadmuch na 5

Co jeszcze można próbować ?
ariel

Miejscowość: Pomlewo

Wróć do Problemy eksploatacyjne

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] oraz 1 gość

Zarządzaj profilem

Zaloguj się

Kto jest na forum

Na forum jest 2 użytkowników :: 1 zarejestrowany, 0 ukrytych i 1 gości (oparte na użytkownikach aktywnych przez ostatnie 5 minut)
Najwięcej użytkowników (89) było obecnych 07 Maj 2012, 17:19

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] oraz 1 gość