Pęknięta kratka w drzwiczkach od paleniska.

Jeżeli kocioł pracuje nieprawidłowo – opisz problem tutaj.

Pęknięta kratka w drzwiczkach od paleniska.

Postprzez frachu » 22 Gru 2010, 01:51

Dziś w czasie zamykania w/w kratki haczykiem - po prostu pękła na pół. Zastanawiam się czy można kupić nową i jak się zabrać do wymiany. Z tego co widzę to po prawej stronie jest osadzona na trzpieniach zamocowanych na stałe. Chyba że się mylę. Proszę o wskazówki i informację o możliwości zakupienia nowej. Zaznaczam , że nie działałem siłowo ani udarowo. W/w kratka często rozgrzewa się do czerwoności i wydaję mi się , że nastąpiło zmęczenie materiału.
frachu

Re: Pęknięta kratka w drzwiczkach od paleniska.

Postprzez PER-EKO » 22 Gru 2010, 08:19

Drzwiczki żarowe można zamówić u nas (Dział handlowy tel.: (41) 274 53 26) , można u dystrybutora.

Co do wymiany to w nowszych kotłach są one montowane na dwóch kołkach które są wciskane w ramkę. Należy wybić jeden z nich młotkiem a następnie osadzić drzwiczki i przestrzelić z powrotem kołkiem lub gwoździem.
PER-EKO

Postprzez frachu » 22 Gru 2010, 21:05

Bardzo dziękuję za super szybką odpowiedź. :) Przyjrzałem się dziś dokładniej i faktycznie , potrzeba wybić jeden kołek :). Wcześniej zdejmując żółtą blachę ochronną znajdującą się między drzwiczkami zasypowymi, a drzwiczkami od paleniska. Dziękuję i pozdrawiam.
frachu

Postprzez Dekpoi » 17 Sty 2018, 10:55

Dzięki za informację.
Gclub maxbet ruby888
Dekpoi

Wróć do Problemy eksploatacyjne

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] oraz 1 gość

Zarządzaj profilem

Zaloguj się

Kto jest na forum

Na forum jest 2 użytkowników :: 1 zarejestrowany, 0 ukrytych i 1 gości (oparte na użytkownikach aktywnych przez ostatnie 5 minut)
Najwięcej użytkowników (89) było obecnych 07 Maj 2012, 17:19

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] oraz 1 gość