Kocioł KSP DUO - zmiany konstrukcyjne w tym kotle.

Jeżeli masz jakieś sugestie co do konstrukcji naszych kotłów – możesz je tutaj przedstawić.

Kocioł KSP DUO - zmiany konstrukcyjne w tym kotle.

Postprzez PlumTech » 17 Paź 2013, 21:24

Witam wszystkich, jest to mój pierwszy post.
Zatem wracam do tematu, czy możliwe jest aby w kotłach PEREKO króćce przyłączeniowe (wodne) wspawać po bokach, zamiast jednego centralnego, bynajmniej te zasilające instalacje. W momencie gdy rura czopucha z kotła musi wyjść do góry, pionowo np. 1 mb nad kocioł, to koliduje ona z króćcem wodnym, gdyby były dwie po bokach, jedną można by zaślepić, a drugą wykorzystać bez kolizji z czopuchem.
Druga rzecz, brak wyjścia w kotle u góry 3/4" lub chociaż 1/2" na montaż zawory bezpieczeństwa, manometru, miarkownika ciągu.
Trzecia rzecz, skoro kocioł posiada tzw. awaryjne palenisko, np. w czasie zaniku prądu, do co będzie sterować procesem spalania, w dolnych drzwiach przydałaby się klapka do regulacji powietrza poprzez miarkownik ciągu, zamontowany właśnie w brakującym wyjściu na górze kotła.
Czwarta, w instrukcji przydałoby się zdjęcie (rysunek) jak prawidłowo zamontować cegły szamotowe.
Piąta, temat już poruszany (chyba) ruszta żeliwne zamiast wodnych - proszę.
Pozdrawiam i zapraszam do dyskusji
Hydraulik Jelenia Góra - PlumTech
PlumTech

Re: Kocioł KSP DUO - zmiany konstrukcyjne w tym kotle.

Postprzez PER-EKO » 18 Paź 2013, 07:57

Witam
Na dzień dzisiejszy wszystkie nasze kotły mają króciec w najwyższym punkcie, rozwiązanie to wywodzi się jeszcze z kotłów zasypowych tak aby ułatwić grawitacyjny obieg wody.

Dwa i trzy, na pewno weźmiemy to pod uwagę przy modernizacji kotła w następnym sezonie. Na razie montaż zaworu bezpieczeństwa, manometru dokonujemy w instalacji natomiast w wypadku zaniku prądu można palić w kotle uchylając dolne drzwiczki.

Cztery jak wyżej postaramy się przy następnej aktualizacji instrukcji palnika to zamieścić.

Piąta, z tego co pamiętam w pierwszych kotłach KSP był montowany ruszt żeliwny lub wodny, jednak 99% klientów wybierała wersję z rusztem wodnym dlatego zrezygnowaliśmy całkowicie z wersji kotła z rusztem żeliwnym.
PER-EKO

Postprzez PlumTech » 18 Paź 2013, 20:14

Widzę iż w instrukcji podajnika Quatro PSQ pojawił się piękny rysunek z zamontowaną cegiełką szamotową, (deflektorem), tylko co się stało z powietrzem dopalającym w tym palniku, nie było potrzebne ? Mam jeszcze jedną sugestię, mianowicie nazwijmy je nogami pieca, szyny dospawane do spodu kotła, w niej otwory i mocowanie do palety. gdyby zrobić je szersze o jakieś 3 do 5 cm na stronę, mocowanie kotła do podłoża byłoby łatwiejsze. Pozdrawiam.
PlumTech

Postprzez PlumTech » 22 Paź 2013, 21:45

Jeszcze jednej rzeczy brakuje, mianowicie termometru. Rezygnacja z niego nie była chyba najszczęśliwszym rozwiązaniem,,w przypadku braku zasilania, brak sterowania miarkownikiem ciągu, do tego jeszcze nie wiemy jaka w danej chwili temperatura na kotle.
Pozdrawiam.
PlumTech

Postprzez albertol » 23 Paź 2013, 14:55

Witam,
nie wiem jaką wersję mam ale u mnie jest termometr w centralnej części pod sterownikiem.
Odnośnie sugestii regulowania ciągu poprzez uchylenie drzwiczek stanowczo odradzam, raz właśnie tak paliłem na ruszcie awaryjnym i na 15 min odszedłem od pieca i woda już się gotowała a pompa CO i podłogówki cały czas chodziła.
Klapka z miarkownikiem wydaję się dobrym pomysłem taka jak w wersji KSW, ustawia się zadaną temp i po osiągnięciu klapka się zamyka.
Czy może ktoś zapodać mi na maila zdjecie jak wyglada ten deflektor z szamotu?
albertol@interia.pl
Ja w zeszłym roku wzywałem serwis z związku z dużą ilościa sadzy i mechanik zamontował mi nad planikiem od strony zasobnika kawał ceownika co poprawiło spalanie tzn sadzy jest mniej ale do "doskonałości" ciągle brakuje :(ciekawi mnie jak to się sprawuje "szamot"u innych użytkowników.
Ja mam piec z 2011 roku i producent chyba przeoczył ten fakt przy konstrukcji później po reklamacjach klientów zaczeli stosować jakieś usprawnienia i na mnie padło że mam ceownik.
Pozdrawiam
albertol

Postprzez PlumTech » 23 Paź 2013, 19:17

Szamot jest nar rynną, oraz naprzeciw rynny druga cegiełka szamotu. Tutaj http://www.pereko.pl/download/dtr-psq.pdf jest instrukcja DTR podajnika z tym właśnie rysunkiem. Lub tutaj zdjęcie https://www.facebook.com/PlumTech
Nie wiem jak u was, ale wydaje mi się iż gdyby podajnik wchodził do kotła z tyłu, a nie z boku, mielibyśmy lepszy wgląd na to co dzieje się na rynnie, teraz rynna jest praktycznie nie widoczna, a raczej to co się na niej spala. Od góry zasłonięta szamotem, a z boku nic nie zobaczysz. Widać z zasadzie tylko to co spada z rynny, czyli wypalony opał.
Pozdrawiam.
PlumTech

Postprzez albertol » 24 Paź 2013, 08:37

Dzięki za foty.
Tak jak pisałem ja mam przykręcony kawał ceownika z przyspawaną śrubą którą przykręcili do rusztu ten ceownik zasłania od góry w 1/3 palnik i płomień jest kierowany do środkowej części pieca wcześniej płomień dogrzewał tylko ściankę przy podajniku. Sadzy jest mniej tzn nie muszę już czyścić co 2 dni ale bez oskrobania ścian z warstwy sadzy co 5 dni się nie obejdzie:(
I właśnie po drugiej (przeciwległej) stronie palnika na ścianach pieca wytwarza się wiecej sadzy co myślę że zapobiega temu ta dodatkowa cegiełka szamotu.

Do PER EKO czemu zostałem potraktowany po macoszemu takim "tuningiem"?
Widzę że konstrukcja nie jest do końca przemyślana i po prostu klienci są testerami pieca.
albertol

Postprzez PER-EKO » 24 Paź 2013, 14:35

W tym roku kotły KSP przeszły mały "facelifting" staramy się po prostu udoskonalać nasze kotły. Skos na panelach zastąpiony został promieniem, usunięty został termometr oraz zmodernizowany palnik. Zamiast deflektora stalowego dodany został ceramiczny oraz dodatkowy deflektor na przeciwległej ścinie kotła (działa on raczej tylko na mocach maksymalny i paliwach długopłomieniowych jak pellet).
PER-EKO

Postprzez PlumTech » 24 Paź 2013, 18:24

Nie żebym się czepiał, ale proszę wytłumacz mi i nam na forum, na czy polega udoskonalenie kotła, z którego usunięto termometr tarczowy?
PlumTech

Wróć do Modyfikacje konstrukcji kotła

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

Zarządzaj profilem

Zaloguj się

Kto jest na forum

Na forum jest 1 użytkownik :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gości (oparte na użytkownikach aktywnych przez ostatnie 5 minut)
Najwięcej użytkowników (89) było obecnych 07 Maj 2012, 17:19

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość