KSW 5 - montaż dmuchawy i sterownika

Jeżeli masz jakieś sugestie co do konstrukcji naszych kotłów – możesz je tutaj przedstawić.

KSW 5 - montaż dmuchawy i sterownika

Postprzez Gość » 08 Paź 2010, 09:43

Witam posiadam w domu kocioł jak w temacie.
Model, który posiadam jest trochę starszy i nie ma bocznych zacisków popielnika (chodzi on luzem jak szuflada).
Kocioł posiada miarkownik mechaniczny, regulujący klapkę popielnika. Regulacja ta jest niestety bardzo słaba - do kotła trzeba często zaglądać. Wpadłem więc na pomysł, aby zamontować dmuchawę+sterownik (zestaw z allegro) w ściance popielnika likwidując istniejącą przysłonę
Co o tym myślicie? Domyślam się, że trzeba by było poprawić szczelność szuflady popielnika.
Gość

Re: KSW 5 - montaż dmuchawy i sterownika

Postprzez PER-EKO » 08 Paź 2010, 09:57

Konstrukcyjnie kocioł KSW-5 nie jest przystosowany do montażu sterownika i wentylatora. Po okresie gwarancyjnym można sobie poeksperymentować.
PER-EKO

Postprzez kjazcj » 04 Gru 2010, 12:19

Witam.
Ja proponuję zainstalować elektroniczny sterownik - unister. U mnie świetnie się sprawdza. Mam stary piec 7kw innej marki. Świetnie reguluje temperaturę kotła. Moim zdaniem nadaje się do każdego, kotła byleby klapa dopływu powietrza nie wymagała podnoszenia większego ciężaru niż 1kg. Przy dobrym ciągu kominowym unister jest lepszy od dmuchawy, bo nie wychładza pieca. Sam nie mogę się doczekać kiedy stary piec wysiądzie, bo chciałbym przetestować mój unister z ksw 9.
pozdrawiam
P.S. Polecam też palenie "od góry". Ja w moim piecu po zapaleniu od góry nie muszę do niego zaglądać przez 12 godzin. W tym czasie zerkam sobie tylko na sterownik pokojowy do unistera ile jest stopni na piecu, czyli zadana +1 stopeń i - 3 stopnie.
kjazcj

Postprzez sylwuS85 » 30 Lis 2014, 10:04

dzięki
sylwuS85

Postprzez Pawełek » 01 Gru 2014, 22:40

Witam

Posiadam KSW 9KW. Nie wydaje mi się żeby montaż dmuchawy w kotle był dobrym rozwiązaniem - szczególnie w tak małym jak 5KW. Pewne jest to że stałopalności się tym nie poprawi, komfortu pewnie też nie...

Polecam, tak jak kolega powyżej sugeruje, metodę palenia od góry (wcześniej proszę zadbać o czystość i szczelność komina oraz kanału spalinowego w kotle) przy w pełni otwartym czopuchu i dobrze wyregulowanym miarkowniku spalania. Z moich "doświadczeń" z kotłem KSW wynika że większej stałopalnośći niż przy tej metodzie osiągnąć się nie da. Trzeba mieć świadomość że przy tak małej komorze zasypowej jak w kotle 5KW stałopalności większej niż 8-12 godz raczej się nie uzyska. U mnie max było 20 godz (przy 5 stopniach na zewnątrz) - przy czym zaznaczę że kocioł mam mocno przewymiarowany (w zasadzie powinienem mieć 5KW), więc komora zasypowa jest relatywnie duża w porównaniu do zapotrzebowania na ciepło, a i wymiennik większy - więc lepszy odbiór ciepła ze spalin.

Jeżeli miałby Pan dodatkowe pytania - proszę pisać, chętnie pomogę.

Pozdrawiam
Pawełek

Wróć do Modyfikacje konstrukcji kotła

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

Zarządzaj profilem

Zaloguj się

Kto jest na forum

Na forum jest 1 użytkownik :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gości (oparte na użytkownikach aktywnych przez ostatnie 5 minut)
Najwięcej użytkowników (89) było obecnych 07 Maj 2012, 17:19

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość