Pompa c.o a zawór czterodrożny.

Odbiorniki ciepła, pompy, komin, czujniki i inne urządzenia zewnętrzne.

Pompa c.o a zawór czterodrożny.

Postprzez adamek » 16 Wrz 2015, 11:12

Witam mam pytanie jeżeli dam pompę c.o na powrocie czy zawór czterodrożny jest potrzebny bo wtedy woda na powrocie będzie dużo cieplejsza .Chciałbym zrobić to fachowo jak radzi wasza firma lecz moja instalacja jest podzielona na dwie strony domu i nie wiem czy montaż w środku instalacji będzie dobrze sprawiał swoje znaczenie bo podobno zawór montuje się około 0.50 cm od pieca pomóżcie jak to rozgryż w które miejsce to wpiąć.Dzięki za pomoc w temacie.
adamek

Re: Pompa c.o a zawór czterodrożny.

Postprzez PER-EKO » 17 Wrz 2015, 14:56

Witam
Zawór czterodrożny ma za zadanie mieszać wodę z zasilania i powrotu tak aby na kaloryferach uzyskać mniejszą temperaturę (jest to bardzo przydatne w cieplejsze dni) a z drugiej strony chroni kocioł przed zbyt niską temperaturą pracy. Prosił bym o jakiś schemat instalacji a na pewno coś doradzimy.
PER-EKO

Re: Pompa c.o a zawór czterodrożny.

Postprzez adamek » 18 Wrz 2015, 21:15

http://www.tinypic.pl/ymn3n7qsrckt

Witam podałem link do zrobionego przeze mnie schematu instalacji c.o pompka do bojlera będzie dodana teraz tylko nie wiem czy ogólny schemat jest dobry i gdzie ten zawór czterodrożny żeby miał sens, dzięki wielki panu za pomoc .
Pozdrawiam .
adamek

Wróć do Zagadnienia dotyczące instalacji c.o.

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

Zarządzaj profilem

Zaloguj się

Kto jest na forum

Na forum jest 1 użytkownik :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gości (oparte na użytkownikach aktywnych przez ostatnie 5 minut)
Najwięcej użytkowników (89) było obecnych 07 Maj 2012, 17:19

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość