niezgodnośc temperatur, cieknie z komina smoła

Odbiorniki ciepła, pompy, komin, czujniki i inne urządzenia zewnętrzne.

niezgodnośc temperatur, cieknie z komina smoła

Postprzez tomkon4 » 05 Sty 2017, 21:09

Witam na termometrze który znajduje się przy sterowniku mam 70stopni a termometr rtęciowy wskazuje 60 zawsze jest o 10 stopni mniej na termometrze rtęciowym dlaczego? drugi problem mam z kominem mam nowy komin 24x24 i jest juz cały osmolony i wyszły brązowe śmierdzące plamy i przez zasówę kominową cieknie ciesz brązowa.piec od komina mam od 1,20 na czopuchu ale chce go przestawić odrazu do komina czy to coś pomoąe?
tomkon4

Re: niezgodnośc temperatur, cieknie z komina smoła

Postprzez PEREKO » 09 Sty 2017, 14:31

Witam

Różnica może wynikać z umiejscowienia czujnika temperatury ale jeżeli utrzymuje się ona na stałym poziomie i nie ma większych rozbieżności to wszystko jest w porządku.

Skropliny w kominie występują z powodu różnicy temperatur pomiędzy zimną ścianą komina a spalinami. Jeżeli spaliny z kotła mają niską temperaturę (a tak będzie we wszystkich nowych kotłach) to komin będzie wyziębiony i pojawią się skropliny.
Dlatego we wszystkich kotłach z wysoką sprawnością zalecany jest wkład kominowy.
Dodatkowo komin powinien być ocieplony tak aby nie tracił temperatury.
PEREKO

Re: niezgodnośc temperatur, cieknie z komina smoła

Postprzez kaczkowskiryszard » 18 Wrz 2018, 09:39

Dokładnie tak jak napisałeś. Wkład kominowy polecam wybrać z dobrej firmy np. Schiedel. Zamawiałem taki ostatnio, bo miałem stary komin, który dodatkowo musiałem frezować, bo otwór był już bardzo mały. Samo frezowanie komina to dość droga sprawa, ale cóż zrobić, kiedy komina nie można było rozebrać :/ Co do wkładów - oszczędność na tym elemencie może się źle skończyć, dlatego polecam jednak zainwestować w droższy wkład, za to mieć święty spokój :)
kaczkowskiryszard

Wróć do Zagadnienia dotyczące instalacji c.o.

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

Zarządzaj profilem

Zaloguj się

Kto jest na forum

Na forum jest 1 użytkownik :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gości (oparte na użytkownikach aktywnych przez ostatnie 5 minut)
Najwięcej użytkowników (89) było obecnych 07 Maj 2012, 17:19

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość