Zasilacz awaryjny

Odbiorniki ciepła, pompy, komin, czujniki i inne urządzenia zewnętrzne.

Zasilacz awaryjny

Postprzez Grzegorz » 06 Lis 2010, 01:03

Witam.
Jaki zasilacz awaryjny poleca Per-Eko? Czy może być sinusoida modyfikowana,czy lepsza pełna? Posiadam KSRM 25 KW. Czy przetwornica 400 W wystarczy? Mam jeszcze drugą pompę 50 W w układzie zamkniętym. Kocioł i pierwsza pompa działa natomiast w układzie otwartym. Jakiś zasilacz musi być,bo zdarzają się przerwy w dostawie prądu.
Grzegorz

Re: Zasilacz awaryjny

Postprzez PER-EKO » 08 Lis 2010, 09:05

Nie testowaliśmy kotłów na zasilaczach awaryjnych, dlatego nie możemy polecić żadnego. Jednak dla obciążeń indukcyjnych do jakich zaliczają się silnik np. pomp nie powinno się stosować przebiegów prostokątnych z drugiej strony znam przypadki że wszystko chodzi na takim zasilaczu.
PER-EKO

Postprzez SzymonWRC » 07 Gru 2010, 23:33

Witam. odnosnie rozwiazania z zasilaniem awaryjnym proponuje , uzyc UPS stosowanego do zasilania awaryjnego PC i akumulatora oczywiscie jak najwiekszej pojemnosci.UPS posiada wlasna baterie ale o malych pojemnosciach wiec dlugo piec na tym nie pociagnie , dlatego wyciagnalem ta baterie z UPS i wyprowadzilem kable z UPS do akumulatora w moim przypadku 74amh, i efekt jest znakomity, w przypaku zaniku pradu UPS automatycznie przelancza na pobor energi z akumulatora takze sterownik wogole sie nie wylancza kiedy nie ma pradu nie trzeba chodzic nic przelanczac kiedy prad wraca akumulator jest automatycznie ladowany przez UPS. Uzywam tego rozwiazania do KSX 26.Polecam pozdro
SzymonWRC

Postprzez oireq » 05 Sty 2011, 11:20

Witam, ostatnio testowałem zasilanie awaryjne i UPSa nie polecałbym do zasilania pieca gdyż są one właśnie przeznaczone do komputerów i na wyjściu prąd ma przebieg prostokąta i pompa może buczeć lub nawet się "spalić". Są oczywiście specjalne UPSy do zasilania pieców ale kosztuja od 700zł w góre bez baterii. Ponadto podłączenie pod UPSa wiekszego akumulatora może spowodować niedoładowanie go, chyba, że jesteśmy w posiadaniu przerobionego UPSa.
Ja u siebie zastosowalem (i polecam) przetwornicę napięcia s czystym sinusem (kupiłem na alledrogo za niecale 400zł) gdzie można podłączyć akumulator max do 100Ah (kwasowy lub żelowy). Sprzedawca pisał że na akumulatorze 40Ah pompa na biegu 40W może pracować ok 10-12h. Pompa w ogóle nie buczy, jak to miało miejsce kiedy podłączałem UPSa.
Oczywiście przetwornica jest z automatycznym przełączaniem, trwa to ok. 1 sekundy.
Mam nadzieję, że pomogłem.
oireq

Postprzez Piotrek65 » 30 Wrz 2013, 17:07

Witam, miałem taki sam problem - przerwy w dostawie prądu. Kupiłem UPSa przerobionego z komputerowego na potrzeby instalacji CO. UPS jest przystosowany do pracy ciągłej z dowolnym kwasowym akumulatorem 12V.
Jest czysta sinsoida, więc nie ma żadnych problemów z wyłączającymi się sterownikami, buczeniem pomp i szarpaniem wentylatorów. Zapłaciłem 370zł bez akumulatora więc cena bardzo korzystna. Może podam kontakt, bo jestem zadowolony z tego UPSa.
Mail: mazsuwalki@wp.pl
Tel : 604955377
Piotrek65

Postprzez darecki29 » 15 Gru 2014, 22:17

Moim zdaniem będzie lepsza pełna sinusoida taka jak w http://www.bestpartner.pl/katalog/38/21524/Inwerter+UPS+jednofazowy+interaktywny+K05VA++600W Sam mam taki UPS i sprawdza się wyśmienicie. Stoi w kotłowni i jest prawie niesłyszalny. Oczywiście ma też sterowanie mikroprocesorem, co wpływa pozytywnie na wiele czynników. Jak dla mnie w tym przedziale cenowym nie ma konkurencji.
darecki29

Postprzez anmol77 » 25 Maj 2016, 07:25

Czy może być sinusoida modyfikowana,czy lepsza pełna? Posiadam KSRM 25 KW. Czy przetwornica 400 W wystarczy?????
anmol77

Postprzez anmol77 » 01 Cze 2016, 19:01

Czy może być sinusoida modyfikowana,czy lepsza pełna? Posiadam KSRM 25 KW. Czy przetwornica 400 W wystarczy?????

=== Solitaire ===
anmol77

Postprzez Kar85 » 10 Cze 2016, 15:21

sinusoida musi być pełna, na modyfikowanym sinusie pompa może buczeć. Najlepszym rozwiązaniem będzie inwerter małej mocy np. PowerWalker inverter 700 PSW + akumulator do tego 50Ah
taki zestaw podtrzyma 50W przez przynajmniej 12h co w większości przypadków jest wystarczającym czasem podtrzymania i prąd w tym czasie wróci do sieci elektrycznej :)
Kar85

Wróć do Zagadnienia dotyczące instalacji c.o.

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

Zarządzaj profilem

Zaloguj się

Kto jest na forum

Na forum jest 1 użytkownik :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gości (oparte na użytkownikach aktywnych przez ostatnie 5 minut)
Najwięcej użytkowników (89) było obecnych 07 Maj 2012, 17:19

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość