Ustawienia kotła KSP DUO 15 kw na lato

Dyskusje na temat optymalnych ustawień sterowników, wentylatora itp.

Re: Ustawienia kotła KSP DUO 15 kw na lato

Postprzez PEREKO » 28 Mar 2014, 13:08

Ustawienia te są wykorzystywane gdy temp. na kotle przekroczy zadaną o 5C. Wtedy kocioł przechodzi w podtrzymanie i aby nie wygasł całkowicie co jakiś czas włączy wentylator i poda paliwo.

Sytuacja taka może mieć miejsce gdy ustawienia min. są za wysokie i nawet gdy kocioł pracuje na nich temp. rośnie (np. w lato gdy grzany jest tylko zbiornik CWU)
PEREKO

Postprzez mborowc » 15 Lip 2014, 10:46

Witam ponownie po rocznej przerwie.
Mam pytanie odnośnie palenia letniego na ciepłą wodę.
Mam te same ustawienia co w tamtym roku czyli
Podawanie minimalne: 4%
Podawanie maksymalne:10%
Moc minimalna wentylatora:12%
Moc maksymalna wentylatora:30%
Przerwa w podtrzymaniu 25min.
Praca w podtrzymaniu 10sek.
eco-groszek wypalał się całkowicie , a w tym roku na tym samym groszku i te same ustawienia już nie.
Mianowicie w palenisku połowa paleniska się wypala i wylatuje popiół ,a druga połowa wylatuje praktycznie tylko nadpalony eco-groszek.
Gdy włączę wentylator z trybu ręcznego i przytrzymam go tak długo ,aż w palenisku rozpali się całe palenisko to i tak za jakiś czas robi się tak samo.
Co to za przyczyna?
mborowc

Postprzez rafzet » 15 Lip 2014, 11:56

Kolego niestety nie wiem co może być przyczyną ale mam pytanie co do czasu przerwy w podtrzymaniu 25 min. to nie pomyłka ja mam u siebie 14 i eco-groszek mam wypalony prawie idealnie do popiołu, ale spróbuję w takim razie go jeszcze wydłużać bo jedyny problem to taki że kocioł czasami osiąga 80-82 stopnie.
Co do niewypalania eco-groszku sprawdz w sumie szczelność połaczenia rury ze ślimakiem do pieca jest tam taka uszczelka gumowa spróbuj podociągac śruby u mnie to kiedyś polepszyło wypalanie.
rafzet

Postprzez mborowc » 15 Lip 2014, 12:25

No właśnie ,jak miałem mniejsze czasy czyli 10,15 minut to piec miał temperaturę ok 80 stopni,podnosząc czas stopniowo wyżej to temperatura na piecu spadała, i tak doszedłem do 25 minut,wtedy temperatura pieca była od 45 do 50 stopni. Podnosząc wyżej , zdarzało się że piec zgasł, ale te 25 minut to akurat.
W tym roku coś nie tak z prawej strony paleniska się wypala , a z lewej nie. Zmniejszałem czasy i podawanie paliwa i nic to nie dawało.
Miałabym pytanie do kolegi ,a jakie masz podawanie?
mborowc

Postprzez rafzet » 15 Lip 2014, 19:25

Podawanie prawie identyczne bo minimalne 4/116 ,max 9/111
rafzet

Postprzez mborowc » 16 Lip 2014, 13:16

Chciałem po dokręcać śruby połączenia rury ze ślimakiem , ale nie bardzo już szło ,bo były po dokręcane na maksa , jedynie śruby łączące zasobnik z rurą gdzie chodzi ślimak były troszkę luźniejsze i śruby łączące silnik.

Zobaczymy czy to coś pomoże.
mborowc

Poprzednia

Wróć do Regulacja parametrów pracy kotła

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

Zarządzaj profilem

Zaloguj się

Kto jest na forum

Na forum jest 2 użytkowników :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 2 gości (oparte na użytkownikach aktywnych przez ostatnie 5 minut)
Najwięcej użytkowników (89) było obecnych 07 Maj 2012, 17:19

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości