KSP DUO 19 - sterownik SP-24 - bardzo mało opcji ustawień

Dyskusje na temat optymalnych ustawień sterowników, wentylatora itp.

KSP DUO 19 - sterownik SP-24 - bardzo mało opcji ustawień

Postprzez gregory_portman » 23 Lis 2017, 17:57

Witam,

Mam następujący problem. Posiadam kocioł KSP DUO 19 ze sterownikiem SP-24 i gdy wchodzę w jego opcje jest tam niewiele funkcji, którymi mogę sterować. Praktycznie mogę wybrać tylko rodzaj paliwa, temperaturę histerezy CO oraz priorytet CO/CWU.

W związku z powyższym mam następujące pytania:

1) Jak dostać się do większej ilości opcji? Nie posiadam instrukcji obsługi sterownika, gdyż poprzedni właściciel ją zgubił.

2) Mój pellet się nie dopala, a na ściankach odkłada się żółtawy osad gdy wybiorę paliwo "pellet" w menu sterownika. Gdy natomiast wybiorę w menu ekogroszek jest lepiej, paliwo się dopala, ale z kolei zużycie pelletu wydaje mi się zbyt duże (np. 6szt. 15kg worków na dobę, zamiast 2-3 worków jak to bywało pod koniec poprzedniej zimy), temperatura ustawiona dla CO to 57 stopni, natomiast dla CWU 52 stopnie. Na zewnątrz temperatura 5-8 stopni (jeśli to istotne), a powierzchnia 3-kondygnacyjnego domu to około 200m2 powierzchni użytkowej. Co mogę zrobić by poprawić tę sytuację?

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

Pozdrowienia.
gregory_portman

Re: KSP DUO 19 - sterownik SP-24 - bardzo mało opcji ustawie

Postprzez nowakpol » 24 Lis 2017, 09:58

https://www.google.pl/url?sa=t&source=w ... 2GNJa8VnNR
Ściągnąć instrukcje tego sterownika.
nowakpol

Re: KSP DUO 19 - sterownik SP-24 - bardzo mało opcji ustawie

Postprzez gregory_portman » 27 Lis 2017, 11:19

Dziękuję za odpowiedź. Pomimo dogłębnego przestudiowania instrukcji, dopiero z forum dowiedziałem się, że należy przytrzymać 2sek. obie strzałki góra/dół by dostać się do reszty funkcji. Niemniej jednak dziękuję za link do instrukcji sterownika.

Jeśli chodzi o mój zasadniczy problem. Przez cały weekend bawiłem się ustawieniami. I mam następujące aktualne nastawy:
C.O 53 stopnie (wiem, że to zbyt nisko i będę to przestawiał na 57 stopni)
C.W.U. 48 stopni
- 8% podawanie min.
- 44% podawanie max.
- dmuchawa min. 17%
- dmuchawa max. 99%

Przy takich ustawianiach mam następujące działanie pieca i związane z tym pytania:

1 - piec bardzo wolno dochodzi do zadanej temperatury, która przez weekend była ustawiona zaledwie na 55 stopni - do takiej temperatury piec potrafił dochodzić 3-4 godziny, w związku z tym postanowiłem w niedziele wieczorem obniżyć do 53 stopnie - do takiej temperatury doszedł piec po nocy grzania - co mogę zrobić by przyspieszyć ten proces?
Chciałbym docelowo ustawić temperature przynajmniej na c.o 57 stopni i C.W.U. 47 stopni - czy to niezbyt duża różnica pomiędzy jednym a drugim?

2 - wskazania temperatury na programatorze nie zgadzają się z wbudowanym w kocioł termometrem analogowym - przykładowo gdy mam ustawione 53 stopnie zadane, na kotle jest około 60 stopni - której temperatury powinienem się trzymać? programatora, czy tego na kotle?

3 - sposób dochodzenia do temperatury założonej jest taki, że stopniowo zwiększa się i podawanie i dmuchawa, ale dzieje się to bardzo powoli, po 1-2% wentylatora i podawania co każde 15-20minut - czy tak powinno być?

4 - mimo ustawienia podawania min. w zakresie 8% do 15% - ciągle ogień nie znajduje się na środku rynienki, a bliżej ślimaka - wydaje mi się, że dalsze zwiększanie % min. nie daje żadnej poprawy, a jedynie wpływa na pogorszenie spalania - zostają grudki itp. - co mogę zrobić w takiej sytuacji?

5 - tylko raz udało mi się wprowadzić piec w stan podtrzymania (tzn. całkowitego wyłączenia i dmuchawy i podajnika) - było to wtedy kiedy gwałtownie podniosłem z palca temperature na programatorze z 53 do 57 stopni. W innym przypadku, gdy programator działa sam i np. temperatura spadnie z 55 zadanych do 53, to praktycznie nigdy nie udaje mu się dojść do sytuacji podtrzymania - zawsze mieli i mieli z coraz większą mocą i wiele godzin dochodzi do zadanej.

6 - pellet na aktualnych ustawieniach nadal do końca się nie dopala i niespecjalnie wiem z czego to wynika - może powinienem jeszcze zwiększyć nawiew minimalny?

7 - zauważyłem że przy ustawieniu podawania min. 4% max 44%, i mocy wentylatora 15%-90%, przy około 35% mocy wentylatora piec skraca interwał podawania - normalnie jest to 2minuty, a gdy wentylator zaczyna być >35% to interwał zmienia się na 1minutę - czy tak powinno być?

8 - czy dobrze rozumiem, że moce wentylatora są liniowo skorelowane z mocą podawania tzn. dla min. 8% podawania wentylator będzie kręcił z min. 17% obrotami? Natomiast przy max. 44% podawania wentylator będzie kręcił z max. 99% obrotami?

Będę wdzięczny za wszelkie odpowiedzi/podpowiedzi.
Pozdrawiam.
gregory_portman

Wróć do Regulacja parametrów pracy kotła

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

Zarządzaj profilem

Zaloguj się

Kto jest na forum

Na forum jest 3 użytkowników :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 3 gości (oparte na użytkownikach aktywnych przez ostatnie 5 minut)
Najwięcej użytkowników (89) było obecnych 07 Maj 2012, 17:19

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości