Per eko ksr 14 KW

Dyskusje na temat optymalnych ustawień sterowników, wentylatora itp.

Per eko ksr 14 KW

Postprzez kubryn » 27 Lis 2017, 20:46

Witam od niedawna jestem posiadaczem domu, w którym zainstalowany jest kocioł jak w temacie. Do pieca mam zainstalowany sterownik ST 37- TECH. Powierzchnia grzewcza 100 m2. Palę pelletem, pięknie się wypala, płomień żółty, ale mam mały problem. Otóż przy zadanej temp. np 60 stopni i jej osiągnięciu często zdarza mi się, że później temperatura na kotle spada do 53 czy 50 stopni i potrzeba trochę czasu aby zadana temp. znów została osiągnięta. Co może być tego przyczyną? Co należałoby zmienić, aby uniknąć tak dużych spadków temperatury? Czytałem w instrukcji o histerezie, ale może ktoś z doświadczeniem będzie wiedział na co w 1 kolejności zwrócić uwagę.
kubryn

Re: Per eko ksr 14 KW

Postprzez nowakpol » 28 Lis 2017, 09:59

Proszę zmniejszyć histerezę kotla na 1.
A następnie zwiekszyc podawanie paliwa.
nowakpol

Re: Per eko ksr 14 KW

Postprzez kubryn » 30 Lis 2017, 12:21

Postąpiłem zgodnie z wskazówkami i poprawiło się, ale... Dwa dni temu załączyłem dodatkowo ogrzewanie podłogowe i zauważyłem znów takie samo zjawisko a nawet jeszcze gorzej, po spadku temp. o 1 stopień poniżej zadanej i załączeniu wentylatora, temperatura spada nawet o 10 stopni. Czy postąpić analogicznie? Tzn. zwiększyć czas podawania paliwa? Siłę nadmuchu mam na 3, może też zwiększyć?
kubryn

Wróć do Regulacja parametrów pracy kotła

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

Zarządzaj profilem

Zaloguj się

Kto jest na forum

Na forum jest 2 użytkowników :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 2 gości (oparte na użytkownikach aktywnych przez ostatnie 5 minut)
Najwięcej użytkowników (89) było obecnych 07 Maj 2012, 17:19

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości