KSP Duo 12 - Palenie Pelletem Stelmet Lava

Dyskusje na temat optymalnych ustawień sterowników, wentylatora itp.

KSP Duo 12 - Palenie Pelletem Stelmet Lava

Postprzez kichol » 29 Sty 2018, 22:07

Witam Serdecznie,

Po problemach z niedopalonym pelletem (viewtopic.php?f=18&t=1740) dzięki pomocy serwisowi udało się wyeliminować ale, pojawiły się u mnie kolejny problem:

Temp. Podajnika waha się w granicach 42-48st (w kotłowni temp. 22-23st. Mam dwie kratki wentylacyjne, więc "przeciąg jest". Pytanie moje czy tak ma być? Czy ja się przejmuję? Dodam, że czasem temperatura podajnika wzrasta do 70st. Można powiedzieć, że raz na 1,5tyg. Nie mam pojęcia czym jest to spowodowane.

Drugi problem to spalanie. Na poniższych ustawieniach spalał ok 13kg/doba przy mrozach sięgających -6. Od dwóch dni jest +5 i spalanie wynosi średnio 17kg/doba. Nie wiem co jest grane. Przypuszczam, że ma to związek z zbyt dużym ciągiem. Dom stoi na górce w polu. Czasami naprawdę mocno wieje.
Czy to może być przyczyna? Czy warto zainwestować w regulator ciągu kominowego?

Dane domu:
Nowy dom parterowy 100m2 do ogrzania,
okna 3 szybowe
ocieplony z zewnątrz 20cm styropianu
poddasze ocieplone
kaloryfery
podłogówka ok 60m - jeszcze nie uruchomiona
komin 6,5m 160

Ustawienia praca:
Temp zadana 61st
czas podawania: 10.0s
przerwa podawania 39s
dmuchawa 25%
zawór 4d ustawiony na 50%
Histereza 1st
Czapuch przymknięty na 2 ząb. Przesłona na dmuchawie w 100% otwarta.

Nadzór z tego co pamiętam wentylator 25%, przerwa 30min, ale mogę się mylić co do przerwy.

Ogólnie palę już czwarty miesiąc. Jeśli przekroczy temp zadaną to czas w nadzorze to ok 30min. Temp wyższa ok 8-9st od zadanej. Jeśli temp zejdzie poniżej zadanej to czas osiągnięcia docelowej temperatury to ok 10min.

Spalanie tak jak pisałem wyżej. Typu jak mu się chce.

Bardzo proszę o pomoc. Z góry wszystkim dziękuję.

Pozdrawiam
kichol

Wróć do Regulacja parametrów pracy kotła

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

Zarządzaj profilem

Zaloguj się

Kto jest na forum

Na forum jest 1 użytkownik :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gości (oparte na użytkownikach aktywnych przez ostatnie 5 minut)
Najwięcej użytkowników (89) było obecnych 07 Maj 2012, 17:19

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość