Ustawienia i eksploatacja Per Eko KSR 14 KW

Dyskusje na temat optymalnych ustawień sterowników, wentylatora itp.

Ustawienia i eksploatacja Per Eko KSR 14 KW

Postprzez kubryn » 30 Sty 2018, 18:16

W związku z tym, że zaczynając przygodę z domem trudno było mi się czegoś dowiedzieć o moim piecu, pomyślałem, że podzielę się moimi spostrzeżeniami z innymi użytkownikami, którzy eksploatują ten kociołek, bo w moim przypadku było to siedzenie godzinami w internecie i pozyskiwanie coraz to nowszych informacji.
Czyli zauważyłem i doczytałem, że piec ten faktycznie nie nadaje się do bardzo kalorycznych rodzajów ekogroszku, a szczególnie tych o dużej spiekalności. Kaloryczność w granicach max 26 MJ jest najlepsza (bądź niższa) i najlepiej o bardzo małej spiekalności. Piec około 20 minut dobija do zadanej temperatury i to normalne, z uwagi na bardzo mały palnik jest bardzo czuły na wszelkie zmiany ustawień. Nagrzewanie się rury podajnika przy kapilarze do 40 max.45 stopni nie jest raczej niczym niepokojącym.
W chwili obecnej mam następujące ustawienia:
Czas podawania: 10 s
Przerwa podawania: 40-45 s
Siła nadmuchu: 3
Przerwa podtrzymania: 7-8 min.
Przysłona na wentylatorze: 1-2 cm
Co do tej nieszczęsnej klapki, przy odpowiednim wyregulowaniu otwiera się, gdy dmucha i zamyka, gdy wentylator kończy pracę. Piszę o tym bo u mnie było to troszkę popierd..., ale w końcu udało mi się jakoś to ogarnąć.
Piszcie w tym temacie o swoich spostrzeżeniach i uwagach na temat tego kotła, będzie z pożytkiem dla wszystkich. Ja dopiero zacząłem zabawę z tym kociołkiem.
kubryn

Wróć do Regulacja parametrów pracy kotła

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] oraz 2 gości

Zarządzaj profilem

Zaloguj się

Kto jest na forum

Na forum jest 3 użytkowników :: 1 zarejestrowany, 0 ukrytych i 2 gości (oparte na użytkownikach aktywnych przez ostatnie 5 minut)
Najwięcej użytkowników (89) było obecnych 07 Maj 2012, 17:19

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] oraz 2 gości