Palenie Brykietem drzewnym

Dział dotyczący paliw, ich jakości i techniki palenia w kotle.

Re: Palenie Brykietem drzewnym

Postprzez Gumiscom » 16 Lut 2017, 20:27

Brykiet dłużej się żarzy niż drewno

Ten czas dla brykietu wynosi około pięciu godzin. Brykiet spala się do końca, co nie zawsze występuje w przypadku opalania drewnem. Palenie brykietem skutkuje zazwyczaj mniejszą ilością popiołu, więc nie jest konieczne częste czyszczenie kominka. Nie czuć dymu od brykietu. Brykiet jest uważany za ekologiczne paliwo, bo nie emituje szkodliwych substancji do środowiska.
Gumiscom

Postprzez Paweli » 10 Mar 2017, 00:38

Jeszcze dwie istotne informacje. Przy paleniu brykietem układamy kostki w ciasny stos i ma się żarzyć. Najlepszy to ten zrobiony z mieszanego drewna liściasto - iglastego. Cena można sprawdzić http://www.gielda-paliw.com/brykiet-cena.html tam masz oferty od min kilku sprzedawców
Paweli

Postprzez Notfunny » 15 Mar 2017, 12:08

Ja wole brykiet drzewny niż węgiel. Mieszkam w domu jednorodzinnym w którym trzeba palić na ciepła wodę. Chyba nie musze tłumaczyć, że brykiet podpalisz podpałka, a węgiel...
Notfunny

Postprzez lalahilt » 19 Mar 2017, 13:52

szwagier zaczął używać brykietów z asketu i mega sobie to chwali.taka bardziej eko forma opałowa. kiedys mieli luzniejsze brykiety, a teraz sa fajne, twarde i nieźle się palą. Ja na razie pale tradycyjnie drewnem, bo mam jeszcze z zeszłego roku, ale w przyszłym spróbuje z tymi brykietami.

Postprzez fikusmax » 16 Kwi 2017, 12:59

Moi rodzice używają brykietu zamiast drewna od czasu do czasu. Trochę to
kosztuje, ale pali się bardzo dobrze i dość długo. Używają zamiennie ze zwykłym
drewnem.

Postprzez elvinar » 30 Sie 2017, 12:28

Witam a ja właśnie kupie drewno kominkowe na zimę , aby ogrzewać salon. Czy możecie mi polecić jakiegoś dobrego sprzedawcę, który posiada dobrej jakości drewno ? Będę bardzo wdzięczny za pomoc.
elvinar

Postprzez Miki » 26 Paź 2017, 12:27

Mój brat zakupił do kominka brykiet drzewny. Jest bardzo zadowolony. Z tego co widziałem przy brykiecie łatwiej jest utrzymać czystość w salonie. Polecał mi stronę www.swiatopalu.pl. Oferują różny opał z transportem na terenie kraju gratis.
Miki

Postprzez clandiks12s » 19 Lis 2017, 15:33

1 tona zużytego węgla to około 1,2 tony brykietu. Zwynika jednak, że przy właściwym paleniu brykietem drzewnym, zachowując optymalne ilości powietrza zużycie w stosunku do węgla jest na praktycznie identycznym poziomie. Proszę pamiętać o istotnej kwestii! Ilość popiołu z 1 tony brykietu to około 3 kg.
rozliczenie podatku dochodowego Pruszków
clandiks12s

Postprzez gczkix1 » 24 Lis 2017, 11:41

Węgiel się co prawda żarzy ,ale potrzebuje więcej powietrza żeby się spalać ,brykiet potrzebuje go minimum(to są bardzo suche trociny) tak ,że może się baaardzo rozżarzyć.wystarczy że przez wentylator komin zacznie wyciągać Ci powietrze
białe soczewki
gczkix1

Poprzednia

Wróć do Paliwa i ich spalanie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

Zarządzaj profilem

Zaloguj się

Kto jest na forum

Na forum jest 2 użytkowników :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 2 gości (oparte na użytkownikach aktywnych przez ostatnie 5 minut)
Najwięcej użytkowników (89) było obecnych 07 Maj 2012, 17:19

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości