Palenie Brykietem drzewnym

Dział dotyczący paliw, ich jakości i techniki palenia w kotle.

Palenie Brykietem drzewnym

Postprzez Pawełek » 08 Paź 2013, 19:04

Witam

Jestem użytkownikiem kotła KSW 9Kw. Od miesiąca palę brykietem drzewnym celem ogrzewania CWU oraz łazienki (kaloryfer łazienkowy). Na 2 kostkach nagrzewam 100 litrów w bojlerze płaszczowym do 60 stopni. Czyli przez 6 dni jest ciepła woda za około 9 zł :). Spala się czysto. Pozdrawiam i polecam wypróbowanie.
Pawełek

Re: Palenie Brykietem drzewnym

Postprzez hipijo » 17 Mar 2015, 13:54

Jakie są ceny tego brykietu? Kupujesz go online, czy masz jakiegoś sprawdzonego sprzedawcę w okolicy?
hipijo

Postprzez Pawełek » 18 Mar 2015, 07:52

Witam.

Post trochę stary... brykiet kupowałem w marketach na promocji... sprawdzał się w okresie wiosennym/letnim. Zimą do ogrzewania mieszkania raczej się nie nadaje. Zimą polecam rozpalanie od góry (moje rekordy stałopalności to 26 godz przy kotle 9Kw, mieszkaniu 50m i temperaturze na zewnątrz 5 w dzień, ~0 w nocy).

Pozdrawiam
Pawełek

Postprzez Paweli » 10 Kwi 2016, 16:30

Ja również ogrzewam się brykietem, ale w kominku. Doceniam, że nie muszę kupować opał na całą zimę sezonowac itd. Brykiet można zamówić w takiej ilości jak chcemy i najważniejsze jest odpowiedniej wilgotności. Brykiet kupujemy za pośrednictwem serwisu http://www.gielda-paliw.com/brykiet-cena.html Ostatnia cena to 550zł/t
Paweli

Postprzez Paweli » 10 Mar 2017, 00:38

Jeszcze dwie istotne informacje. Przy paleniu brykietem układamy kostki w ciasny stos i ma się żarzyć. Najlepszy to ten zrobiony z mieszanego drewna liściasto - iglastego. Cena można sprawdzić http://www.gielda-paliw.com/brykiet-cena.html tam masz oferty od min kilku sprzedawców
Paweli

Postprzez Miki » 26 Paź 2017, 12:27

Mój brat zakupił do kominka brykiet drzewny. Jest bardzo zadowolony. Z tego co widziałem przy brykiecie łatwiej jest utrzymać czystość w salonie. Polecał mi stronę www.swiatopalu.pl. Oferują różny opał z transportem na terenie kraju gratis.
Miki

Wróć do Paliwa i ich spalanie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 1 gość

Zarządzaj profilem

Zaloguj się

Kto jest na forum

Na forum jest 2 użytkowników :: 1 zarejestrowany, 0 ukrytych i 1 gości (oparte na użytkownikach aktywnych przez ostatnie 5 minut)
Najwięcej użytkowników (89) było obecnych 07 Maj 2012, 17:19

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 1 gość