Ogrzewanie pelletem

Dział dotyczący paliw, ich jakości i techniki palenia w kotle.

Re: Ogrzewanie pelletem

Postprzez Gumiscom » 20 Lut 2017, 22:44

moim zdaniem jak najbardziej, pellet jest teraz bardzo opłacalny i pozwala zaoszczędzić dużo na ogrzewaniu. Pellet ma wysoka kaloryczność (powyżej 18MJ/kg;), ładnie się spala. Sam pale nim w piefcu Kołtona z podajnikiem już drugi rok

Postprzez lalahilt » 19 Mar 2017, 13:54

Zważywszy na rosnące ceny gazu i niepewną sytuację na Wschodzie, inwestowanie w kotły pelletowe albo kombi pellet-drewno ma coraz większy sens. Sam mam takiego kombiaka i zważywszy, że to na 2 paliwa, to na pewno z ręką w nocniku nie zostanę.

Postprzez Bezimienny » 24 Mar 2017, 14:00

Jeżeli już bierzecie pod uwagę takie czynniki jak drożejący gaz, czy niepewną sytuację na wschodzie, to może warto też pod uwagę wziąć pod uwagę skutki spalania w piecach paliw stałych? Wybiegając w przyszłość, łatwo stwierdzić, że w większości przypadków jest to co najmniej nieekologiczne. Dlatego lepiej rozważyć bardziej innowacyjne sposoby ogrzewania domu, takie jak Feelco. Jest to system nowej generacji, który do ogrzewania wykorzystuje nadmuch powietrza. Jest to skuteczne i ekologiczne, choćby z tego powodu, że połączona z systemem nadmuchowym instalacja wentylacyjna, zdolna jest do skutecznego odzyskiwania ciepła. Raczej żaden inny sposób ogrzewania domu nie może dostarczyć komfortu na tak wysokim poziomie jak Feelco - http://feelco.pl/. Pozwala ona na dostosowanie panujących w danym pomieszczeniu warunków (temperatura i wilgotność powietrza) do naszych potrzeb. Taki system to ewidentna przyszłość. :)
Bezimienny

Postprzez fikusmax » 16 Kwi 2017, 12:58

Jak każdy rodzaj paliwa, także pellety mają swoje wady. Przede wszystkim materiał ten spala się wyłącznie w przeznaczonych do niego kotłach. Oprócz tego, przejście z ogrzewania drewnem lub węglem wiąże się też z dość dużymi kosztami początkowymi.

W większości wypadków to inwestycja, która szybko się zwraca. Statystycznie oszczędności wynikające ze zmiany rodzaju stosowanego paliwa na to najbardziej ekologiczne pojawiają się już po drugim sezonie grzewczym.

Postprzez Piratynes » 20 Kwi 2017, 10:51

Witam, mam takie pytanie. Chciałbym kupić ekogroszek sklep online znalazłem gdzie mają obecnie bardzo atrakcyjną cenę na ten materiał grzewczy. Czy jest on lepszy od pelletu , lub porównywalny, czy według was gorszy? Obecnie ogrzewam pelletem i jestem zadowolony, lecz cena eko groszku po sezonie jest bardzo atrakcyjna i chciałbym już zadbać abym miał opał zorganizowany już na następny rok.
Piratynes

Postprzez loper8 » 27 Lip 2017, 15:17

trudno porównywać pellet z ekogroszkiem to całkiem inny komfort użytkowania, a i cena ma całkiem inne trendy. Ekogroszek jeszcze kilka lat temu kosztował na poziomie 300zł obecnie dobija do 800zł/t workowanego. Natomiast pellet odwrotnie jeszcze niedawno było kilku producentów, a cena oscylowała na poziomie 1000zł gdzie teraz można kupić dobrej jakości już od 550zł. Wskazówki jaki i kiedy kupować znajdziesz w poradniku http://www.gielda-paliw.com/Pellet-drze ... -kupic.pdf bo nie trzeba kupować tylko tych firmowanych
loper8

Postprzez rafas » 20 Wrz 2017, 22:26

Moim zdaniem ogrzewanie pelletem na najlepsza opcja. Do nowego domu kupiliśmy piec na takie paliwo i powiem Wam, ze wcale tak drogo nie wychodzi.

Postprzez Karendis » 04 Paź 2017, 09:30

Ja mam ogrzewanie stąd: http://www.mpsoptima.pl i jestem zadowolony. Bardzo dobre produkty. Wydajność również na bardzo dobrym poziomie. Polecam.
Karendis

Postprzez TomaszPionek » 04 Paź 2017, 23:01

Pellet jest tani jeśli chodzi o sposób ogrzewania nawet bardzo dużej powierzchni domu. Minus i to ogromny w tym, że on sam mimo swej lekkości zajmuje bardzo dużo miejsca.

Postprzez Measlaer » 11 Paź 2017, 13:18

Również długo myślałem co będzie lepsze,
pellet czy ekogroszek, jednak zdecydowałem się na tą drugą opcję i zakupiłem opał w tym sklepie: sklep.sambudrol.pl , jestem więc przygotowany do zimy i na pewno będę prowadził odpowiednie zapisy, w celu zweryfikowania czy jest opłacalnie.
Measlaer

PoprzedniaNastępna

Wróć do Paliwa i ich spalanie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 2 gości

Zarządzaj profilem

Zaloguj się

Kto jest na forum

Na forum jest 3 użytkowników :: 1 zarejestrowany, 0 ukrytych i 2 gości (oparte na użytkownikach aktywnych przez ostatnie 5 minut)
Najwięcej użytkowników (89) było obecnych 07 Maj 2012, 17:19

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 2 gości