Ogrzewanie pelletem

Dział dotyczący paliw, ich jakości i techniki palenia w kotle.

Re: Ogrzewanie pelletem

Postprzez Daferberis » 25 Maj 2015, 10:06

Ja właśnie myślę aby zacząć użwać piece na paliwa stałe bo wydaje się to rozsądną opcją trochę czytałem i wgl.
Daferberis

Postprzez jotek82 » 12 Cze 2015, 11:30

A co sądzicie o pellecie dębowym http://dobrybrykiet.pl/warszawa/pellet/ . Myślę, że to pellet najwyższej jakości.
jotek82

Postprzez bartekk2 » 30 Cze 2015, 09:40

Bardzo dziękuje za informacje. Znalazłem tutaj odpowiedz na moje pytanie.
bartekk2

Postprzez Kajetan88 » 08 Mar 2016, 18:31

Jeżeli chodzi o palenie pelletem to mam taki piec od roku i jak na razie nie chce zapeszać jest super. Do kotłowni mogę wejść w białych skarpetkach, dom jest idealnie ogrzany, ie muszę co chwile dokładać do pieca. Uważam, że zmiana ekogroszku na pellet to była bardzo dobra decyzja. Może ekogroszek jest trochę tańszy ale za to pellet jest najbardziej ekologicznym opałem jaki występuje na rynku. Jest trochę droższy od ekogroszku, ale znalazłem fajna stronę gdzie ludzie wstawiają tam swoje oferty sprzedażny i ceny są tam niższe niż w tradycyjnych skupach. Tutaj możecie ją zobaczyć: giełda paliw
Kajetan88

Postprzez panipiecykowa » 10 Mar 2016, 14:14

Też mam za sobą zmianę ekogroszku na pellet i jestem mega zadowolona. Kupiłam pellet tutaj http://www.epellety.pl i mogę śmiało powiedzieć, że nie będę już palić niczym innym. Odkąd używam pelletu Stelmetu mój dom jest dużo czystszy, nie ma wszędzie popiołu jak wcześniej. I bardzo lubię ten delikatny leśny zapach podczas spalania. Wszystkim, którzy się jeszcze zastanawiają mogę śmiało polecić pellet z tego sklepu.
panipiecykowa

Postprzez RADEK2015 » 21 Kwi 2016, 11:47

Witam, również zastanawiam się czy nie przejść na ogrzewanie pelletem, jak wychodzi pellet cenowo i jaka dostepność?
RADEK2015

Postprzez Paweli » 29 Kwi 2016, 11:24

Jeśli nadal zadajecie sobie pytanie pellet czy ekogroszek to proponuje poczytać na forach o problemach użytkowników ekogroszku. Czy warto dla mimo wszytko małej różnicy w cenie.
Paweli

Postprzez Kubos » 27 Maj 2016, 11:53

Producentów ci u nas dostatek i to bardzo dobrze. Znalazłem kilka ciekawych informacji nt pelletu oraz jak wybrać http://biomasapoig.pl/pellet-cena/ Jeśli ktoś zaczyna przygodę jak ja to szuka takich informacji.
Kubos

Postprzez fransobolix » 31 Lip 2016, 16:03

Osobiście wolę pellet od ekogroszku bo:

- Worki są po 15 kg a nie po 25kg więc lżej się je nosi;)
- W kotłowni pachnie drewnem a nie śmierdzi palonym węglem
- Myślę, że ślimak pieca ze względu na twardość opału przy pellecie zużywa się wolniej
- Drewno jest energią z odpadów i w dodatku odnawialną (bo drzewo kiedyś odrośnie a węgiel nie)
- Mam dość górniczych związków zawodowych i nie mam zamiaru płacić im kolejnych 13stek, 14stek i dziesiątek przeróżnych innych premii.
- Przy ekogroszku wynosiłem co trzy dni wiadro popiołu, a przy pellecie UWAGA! - Przez cały styczeń tylko raz wybierałem popiół!!!
fransobolix

Postprzez OlgaZ » 15 Wrz 2016, 22:57

Ja kupiłem w zeszłym roku pellet od stelmetu i napradę jest OK zostawia naprawdę mało popiołu nic się nie dzieje z podajnikiem wszędzie czyściutko aż miło.
OlgaZ

PoprzedniaNastępna

Wróć do Paliwa i ich spalanie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

Zarządzaj profilem

Zaloguj się

Kto jest na forum

Na forum jest 1 użytkownik :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gości (oparte na użytkownikach aktywnych przez ostatnie 5 minut)
Najwięcej użytkowników (89) było obecnych 07 Maj 2012, 17:19

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość