Ogrzewanie pelletem

Dział dotyczący paliw, ich jakości i techniki palenia w kotle.

Re: Ogrzewanie pelletem

Postprzez krzysztofglazar » 24 Wrz 2016, 16:55

Witam, wszystkich za interesowanych tym tematem. Chciałbym podzielić się moimi doświadczeniami na temat pelletu, gdyż sam niejednokrotnie szukałem informacji na ten temat i nie mogłem nic znaleźć. Wydaje się, że każdy kto kupuje piec od razu zakłada, że najlepiej będzie palić eko groszkiem i nie ma żadnej opcji do wyboru. Sam ten błąd popełniłem ponad rok temu w styczniu gdy po wykonaniu instalacji co i montażu pieca KSP DUO 19Kw. Od razu kupiłem eko groszek. Kupiłem na składzie w mojej miejscowości za 860 zł tona spalał się dobrze mało spieków,zero zerwanych zawleczek, popiołu mniej więcej tyle ile powinno być, tylko luzem przywozili i trzeba było ładowac w worki i znosić do piwnicy. Problem z popiołem, bo to się zapomniało wynieść, a to nie wzięli i trzeba było do garażu chować. Qod 08.2015 do 04.2016 spaliłem 3.5 tony (można było mniej, ale, zanim go ustawiłem to pochłonął sporo więcej) W kwietniu kupiłem pierwszy raz pellet, 10 worków na próbę i Rewelacja:
– worki 15 kg nawet żona daje rade
– czysto
– pachnie jak drewnem przy spalaniu
– popiołu prawie nic dwie szufelki na tydzień
– piec czysty bez żadnej sadzy
– cena 680 zł tona
– spalanie takie jak węgiel może troszkę większe.

Podsumowując, polecam kupić kilka worków i spróbowac każdemu, zanim nakupicie węgla. Ja na pewno już do palenia węglem nie wrócę!

A tak na marginesie ma ktoś sterownik PLUM ecoMAXX 800R.
krzysztofglazar

Postprzez januszogrzewania » 26 Wrz 2016, 10:59

W zeszłym roku przerzuciłem się na ogrzewanie pelletem i jestem zadowolony. Po długim zastanowieniu wybrałem pellet Stelmetu ze strony www.epellety.pl i chwalę sobie. Pellet starcza mi na długo, w całym domu jest ciepło, no i mało popiołu więc żona przestała marudzić że musi ciągle sprzątać ;) pellet wart jest swojej ceny, polecam.
januszogrzewania

Postprzez michal_st_kam » 27 Wrz 2016, 14:18

Witam,
drodzy forumowicze, wyjaśnijcie jaka jest różnica w paleniu pelletem 6mm a 8mm?
Który będzie lepszy do palenia w piecu KSP15 DUO, dom dobrze ocieplony, 130m2.
michal_st_kam

Miejscowość: Stara Kamienica k. Jeleniej Góry

Postprzez michal_st_kam » 27 Wrz 2016, 14:41

Może ktoś polecić gdzie kupić dobry pellet w Jeleniej Górze i okolicach do 30 km
michal_st_kam

Postprzez Paweli » 21 Lis 2016, 00:54

Do małych kotłów do 20KW lepiej się układa w podajniku i palniku 6mm. Dużo ofert na pellet znajdziesz tu http://www.gielda-paliw.com/pellet-cena.html to portal z opałem i nie pobiera kasy od kupujących. Trzeba tylko zamieścić ogłoszenie.
Paweli

Postprzez michal_st_kam » 02 Gru 2016, 15:22

Bardzo Dziękuję za odpowiedź.
Znalazłem na OLXie producenta Pelletu z okolic Bolkowa, dodatkowo gość ma magazyn w Jeleniej Górze więc mam blisko no i cena 700pln za tonę. Zamówiłem 10 worków na próbę. Na pewno podzielę się wrażeniami po użyciu. Przyznaję, że długo zwlekałem ze zmianą ekogroszku na pellet właśnie, ale po przeczytaniu opinii forumowiczów jestem pełen optymizmu. Mam dosyć kupowania mokrego groszku, cały zasobnik mi zardzewiał, no i to okropne spalanie(spieki i dużo popiołu), kurz i nieprzyjemny zapach.
Pozdrawiam :-)
michal_st_kam

Postprzez Piratynes » 20 Kwi 2017, 10:51

Witam, mam takie pytanie. Chciałbym kupić ekogroszek sklep online znalazłem gdzie mają obecnie bardzo atrakcyjną cenę na ten materiał grzewczy. Czy jest on lepszy od pelletu , lub porównywalny, czy według was gorszy? Obecnie ogrzewam pelletem i jestem zadowolony, lecz cena eko groszku po sezonie jest bardzo atrakcyjna i chciałbym już zadbać abym miał opał zorganizowany już na następny rok.
Piratynes

Postprzez loper8 » 27 Lip 2017, 15:17

trudno porównywać pellet z ekogroszkiem to całkiem inny komfort użytkowania, a i cena ma całkiem inne trendy. Ekogroszek jeszcze kilka lat temu kosztował na poziomie 300zł obecnie dobija do 800zł/t workowanego. Natomiast pellet odwrotnie jeszcze niedawno było kilku producentów, a cena oscylowała na poziomie 1000zł gdzie teraz można kupić dobrej jakości już od 550zł. Wskazówki jaki i kiedy kupować znajdziesz w poradniku http://www.gielda-paliw.com/Pellet-drze ... -kupic.pdf bo nie trzeba kupować tylko tych firmowanych
loper8

Postprzez Paweli » 12 Paź 2017, 23:11

jak widać nadal wielu przyszłych użytkowników ma problem co wybrać pellet czy ekogroszek a może miał węglowy? Przed takim wyborem musimy poznać nie tylko różnice z.tyt kosztów samego opału, ale i jego specyfiki. Po takiej analizie decyzja będzie dużo łatwiejsza
Paweli

Postprzez Bambo » 01 Lis 2017, 13:30

Witam,

Piec na pellet (Tekla Draco Bio 12kW) posiadam od roku. Powierzchnia mojego domu to 100m2. Dół jest gotowy, z kolei na górze dopiero w tym roku zrobiliśmy tynki. Dach również został ocieplony dopiero w tym roku.

W minioną zimę miesięczne spalanie pelletu to ok. 900kg (30kg dziennie!). Na górze grzejniki są już podłączone, ale nie grzeją. Mieliśmy z żoną nadzieję, że teraz będzie znacznie lepiej, ponieważ ociepliliśmy dach i dobudowaliśmy ganek. Niestety na razie spalanie jest identyczne.

Już sami nie wiemy co mamy robić i co może być przyczyną tak dużego spalania.

Proszę o pomoc.
Bambo

PoprzedniaNastępna

Wróć do Paliwa i ich spalanie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

Zarządzaj profilem

Zaloguj się

Kto jest na forum

Na forum jest 1 użytkownik :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gości (oparte na użytkownikach aktywnych przez ostatnie 5 minut)
Najwięcej użytkowników (89) było obecnych 07 Maj 2012, 17:19

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość