Z Której Kopalni Kupić Węgiel

Dział dotyczący paliw, ich jakości i techniki palenia w kotle.

Re: Z Której Kopalni Kupić Węgiel

Postprzez Gumiscom » 16 Lut 2017, 20:31

Najważniejsze, aby węgiel był typu 31.2 lub 32.1.
Te typy mają kopalnie: Bogdanka, Piast, Kazimierz - Juliusz, Mysłowice - Wesoła, Murcki - Staszic ruch Staszic i ruch Murcki, Wujek ruch Wujek, Ziemowit, Wieczorek, Chwałowice.
Chyba wymieniłem wszystkie

mój pamiętnik
Gumiscom

Postprzez Notfunny » 15 Mar 2017, 12:11

Ja kupowałem z Piasta, szalu nie ma, ale też nie jest najgorszy. Grunt to żeby się wypalał do końca, a nie że zostaje Ci kruszka i nie chce się spalić.

http://foto-city.pl/
Notfunny

Postprzez lalahilt » 19 Mar 2017, 13:52

Te typy mają kopalnie: Bogdanka, Piast, Kazimierz - Juliusz, Mysłowice - Wesoła, Murcki - Staszic ruch Staszic i ruch Murcki, Wujek ruch Wujek, Ziemowit, Wieczorek, Chwałowice.

Postprzez Bezimienny » 05 Kwi 2017, 09:02

Ja mogę polecić z czystym sumieniem węgiel orzech firmy Smart Trans - http://smarttrans.eu/. Ich opał wydobywany jest ze śląskich kopalń i jest opałem bardzo sumiennie wyselekcjonowany, co gwarantuje jakość na najwyższym poziomie. Sam korzystam z ich węgla i jestem bardzo zadowolony już od 2 czy 3 lat. ;)
Bezimienny

Postprzez fikusmax » 16 Kwi 2017, 12:58

Postprzez loper8 » 27 Lip 2017, 15:26

Nie napisałeś do jakiego rodzaju kotła potrzebujesz ten węgiel, bo groszek i orzech to raczej do odmiennych kotłów... Wszystko zależy od tego czy chcesz kupić jeden rodzaj/gatunek czy chcesz optymalizować mieszając gatunki względem temperatury za oknem. Jeśli wybierasz opcję optymalizacji to nawet tzw Rusek będzie dobrym rozwiązaniem przeczytaj wskazówki o kaloryczności http://blog.gielda-paliw.com/tani-wegiel/ to będziesz wiedział jakiego węgla szukać
loper8

Postprzez heligras » 31 Sie 2017, 09:43

Ja kupowałem w kopalni Chwałowice i jestem bardzo zadowolony, świetny produkt, najwyżej jakości, także polecam tam zajrzeć, pozdrawiam Paweł .
heligras

Postprzez Adam00 » 20 Wrz 2017, 15:34

Ja polecam węgiel ze Śląska. AUH Zgoda ma dobry. Warto spróbować. Nie zatyka kotłów, dobrze się pali, jest wydajny. Zdecydowanie warto spróbować.

Postprzez clandiks12s » 19 Lis 2017, 15:34

Od kopalni zależy tu niezbyt wiele liczy się głównie rodzaj węgla, najlepsze są gazowo płomienne czyli typy 32 i 33.1 Wyższe, np typ 34 to już węgle ze skłonnością do spiekania, dają charakterystyczne duże bryły żużla i trudno je dokładnie spalić. Parametry takie jak zasiarczenie, czy zawartośc popiołu jeśli nie przekracza 10%, są bez znaczenia. Jak pisałem na wstępie najwięcej jednak zależy tu od handlarza, pomijając oszustwa na wadze, zależy ile tańszego syfu wam do węgla dosypie. Radzę omijać małe nieznane składy i sprzedających węgiel z jakichś żuczków. No i bardzo ostrożnie z wszelkimi wynalazkami typu węgiel brunatny czy jakiś import. Co jak co ale nasz śląski węgiel jest jednym z najlepszych.
rozliczenie podatku dochodowego Pruszków
clandiks12s

Postprzez gczkix1 » 24 Lis 2017, 11:41

My przetestowaliśmy już chyba 6 czy 7 dostawców i mogę szczerze przyznać, że najlepszy węgiel jest w śląskim centrum węglowym (slaskiecentrumweglowe.pl), dlatego kolejny rok zamawiamy od nich. Duży wybór asortymentu, wszystko z dobrych śląskich kopalni. Zakup oczywiście z dowozem i wszystko gra- pali się ładnie. Ja kupuję węgiel (orzech) i na prawde jest wysokokaloryczny.

białe soczewki
gczkix1

Wróć do Paliwa i ich spalanie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

Zarządzaj profilem

Zaloguj się

Kto jest na forum

Na forum jest 1 użytkownik :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gości (oparte na użytkownikach aktywnych przez ostatnie 5 minut)
Najwięcej użytkowników (89) było obecnych 07 Maj 2012, 17:19

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość