Zawieszanie się miału w podajniku.

Dział dotyczący paliw, ich jakości i techniki palenia w kotle.

Zawieszanie się miału w podajniku.

Postprzez moonrider » 16 Lis 2016, 18:27

Witam. Problem wygląda następująco Piec KSP DU0 15kW. Pale od poczatku miałem. z poczatku kupiłem suchy workowany miał 20-23MJ i wszystko było ok - opał spalał sie bez problemu- miał był suchy choc może nie mega suchy. Jednak ze względów ekonomicznych zakupiłem miał 23MJ luzem niestety zanim go zrzuciłem do piwnicy przyszedł deszcz- więc opał zmókł- i tak jak się spodziewałem po wsypaniu do podajnika zawiesił się. Następnie kupiłem znów opał workowany miał 20-23MJ- i on też zaczął się zawieszać. Czy oprócz wilgotności i granulacji miału ma coś wpływ z ustawień podajnika na zawieszanie sie miału w podajniku? Czy wydłużenie czasu podawania łącznie z wydłużaniem czasu przerwy między podaniami coś zmieni? Czy ilość opału w podajniku ma wpływ na szanse zawieszenia się opału? np mniejsza szansa przy pełnym czy prawie pustym podajniku? Czekam na odpowiedź. Pozdrawiam.
moonrider

Re: Zawieszanie się miału w podajniku.

Postprzez PEREKO » 18 Lis 2016, 09:28

Witam

Głównym czynnikiem który powoduje zwieszanie się miału w koszu zasypowym jest jego wilgotność i granulacja. Im więcej pyłu w miale tym ma on większą skłonność do sklejania się przy mniejszej wilgotność. Przed wrzuceniem takiego worka do kosza powinno się go rozciąć i odstawić aż woda odparuje. Często mimo iż z wierzchu wygląda że miał jest such w środku potrafi być bardzo wilgotny.
PEREKO

Wróć do Paliwa i ich spalanie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

Zarządzaj profilem

Zaloguj się

Kto jest na forum

Na forum jest 1 użytkownik :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gości (oparte na użytkownikach aktywnych przez ostatnie 5 minut)
Najwięcej użytkowników (89) było obecnych 07 Maj 2012, 17:19

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość