Wydajność ekogroszku w stosunku do ceny .

Dział dotyczący paliw, ich jakości i techniki palenia w kotle.

Wydajność ekogroszku w stosunku do ceny .

Postprzez bravo8 » 09 Paź 2017, 14:46

Witam

Użytkuję piec KSP 15 Duo z podajnikiem od jakieś 5 lat. Generalnie jestem z niego zadowolony. I tak jak w temacie czy wydajność ekogroszku przekładając na wartość opałową jest wprost proporcjonalna do ceny ? Jesteśmy na progu nowego sezonu grzewczego i jak co roku zachodzi mi do głowy myślenie jaki opał kupić. Czy jest sens wydać dużo większe pieniądze i kupić ekogroszek o wartości opałowej 29 MJ w cenie 1100 zł za tonę czy taki np. 23 MJ w cenie 750 zł za tonę. Różnica 350 zł to sporo. W moim przypadku dom jest docieplony, 140 mkw powierzchni więc piec daje radę dogrzać dom nawet na nisko kalorycznym opale. Wiadomo, że w przypadku opału mniej kalorycznego spali się jego większą ilość, ale czy taka różnica w opale 29MJ a 23MJ jest po prostu opłacalna. Rozumie gdy piec nie daje rady dogrzać domu przy opale niskokalorycznym to wtedy nie mam wyjścia i trzeba kupić opał wysoko kaloryczny. Ja mieszkam w Szczecinie i u nas nie ma tak ostrych zim. Mi idzie na sezon grzewczy 3 tony taniego groszku. Oczywiście w okresach przejściowych przepalam drewnem, bo nie mam sensu palić już węglem . Czy macie jakieś doświadczenie , pomiary w tym zakresie , bo wydaje mi się że przekładając to na cenę raczej 2 tony ekogroszku 29 MJ nie starczy na sezon grzewczy.

Pozdrawiam
bravo8

Re: Wydajność ekogroszku w stosunku do ceny .

Postprzez Paweli » 12 Paź 2017, 23:27

na ziemi zachodniej raczej nie warto kupować najdroższego groszku na rynku. Z powodzeniem możesz mieszać z takim na 23-25Mjk przy umiarkowanych mrozach i małymi stratami możesz zyskać do 200zł/t. Kilka cennych informacji znajdziesz w tym blogu ekogroszek czy można kupić taniej? Nawet ten z Rosji jeśli dobrze trafisz będzie dobrym rozwiązaniem.
Paweli

Postprzez Iwa321 » 24 Paź 2017, 11:05

Dokładnie tak, co roku przed rozpoczęciem nowego sezonem grzewczego zastanawiam się jaki opał kupić. Jeśli nie wiesz jaki ekogroszek kupić warto zajrzeć na stronę świat opału. Sklep oferuje ekogroszki o wartości opałowej od 24GJ/t do 29GJ/t.Osobiście przed rozpoczęciem sezonu zakupiłam kilka worków próbnych, dzięki temu zdecydowałam się z mężem na Ekogroszek Sztygar Ultra. Cena tego opału trochę idzie w górę ;/, ale i tak jesteśmy zadowoleni. Mało tego na tym sklepie istnieje tzw. kalkulator zużycia, który pozwolił nam mniej więcej oszacować ile ekogroszku potrzebuję na sezon.
Iwa321

Postprzez Eneaol » 24 Lis 2017, 17:19

Kupilem od lokalnego sprzedawcy ekogroszek lemaret z Loniowa. Pale nim od ponad tygodnia. Kalorycznosc na workach podana 27-29Mj. Czy taka jest rzeczywiście nie wiem ale moge powiwdziec iz jest suchy i spala sie prawie całkowicie. Nie zostawia spiekow. Cena 900zl za tone. Innych jeszcze nie.testowalem
Eneaol

Wróć do Paliwa i ich spalanie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

Zarządzaj profilem

Zaloguj się

Kto jest na forum

Na forum jest 1 użytkownik :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gości (oparte na użytkownikach aktywnych przez ostatnie 5 minut)
Najwięcej użytkowników (89) było obecnych 07 Maj 2012, 17:19

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość