Przechodzenie na tryb letni

Dyskusje na temat optymalnych ustawień sterowników, wentylatora itp.

Przechodzenie na tryb letni

Postprzez ąę0 » 02 Sty 2014, 22:13

Mam piec KSP 15 DUO, który ogrzewa 110 m2. Piec pali ok 25 kg ekogroszku na dobę. Moim zdaniem to dużo biorąc pod uwagę łagodną zimę tego roku (temperatura powyżej zera nawet kilka stopni na plusie w ciągu dnia). Mam rekuperator (wentylacja z odzyskiem ciepła) zatem spalanie powinno być dzięki temu mniejsze. Dobrze ocieplone mieszkanie 10 cm styropian ściany i 30 cm wełna na poddaszu. Parametry pracy kotła ustawiałam bardzo długo z pomocą tego forum :) Dzisiaj wpadłam na pomysł żeby ustawiać w ciągu dnia, kiedy słońce w znacznym stopniu ogrzewa mieszkanie, pracę w trybie letnim. Interesuje mnie czy ta operacja może znacząco obniżyć ilość spalanego paliwa?
ąę0

Re: Przechodzenie na tryb letni

Postprzez GGG » 03 Sty 2014, 13:36

Jeśli posiadasz zamontowany zawór 4- drożny możesz w dzień na nim przykręcić ogrzewanie całego domu bez konieczności zmiany parametrów. Piec będzie mniej spalał bo będzie w znacznym stopniu ograniczał przepływ wody na ogrzewanie. JA w nocy / pod wieczór ustawiam na pozycję 3 z 6 a w dzień przy ładnej pogodzie na 2 z 6 w ten sposób piec o mocy 27 kW i powierzchni domu około 280 m2 przy temperaturze wewnątrz domu około 21 stopni C spala mi około 20 kg ekogroszku na dobę. Znaczący wpływ na spalanie ma też jakość paliwa kupując tanie paliwo wcale nie musi wyjść taniej ogrzewanie po prostu paliwa gorszej jakości spalisz znacznie więcej co w końcowym rozrachunku wyjdzie drożej. Ja palę w sposób ciągły ( bez wygaszania ) od 20.10.2013 i do dnia dzisiejszego spaliłem około 1500 - 1600 kg myślę że to efekt zadowalający.
GGG

Re: Przechodzenie na tryb letni

Postprzez Pablo_111 » 01 Paź 2018, 17:45

Kominek jest fajny ale na krótką metę. Mieszkałem kiedys w bloku i do ogrzewania używałem właśnie kominka. Nie polecam.
Pablo_111

Wróć do Regulacja parametrów pracy kotła

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

Zarządzaj profilem

Zaloguj się

Kto jest na forum

Na forum jest 1 użytkownik :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gości (oparte na użytkownikach aktywnych przez ostatnie 5 minut)
Najwięcej użytkowników (89) było obecnych 07 Maj 2012, 17:19

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość