Ogrzewanie pelletem

Dział dotyczący paliw, ich jakości i techniki palenia w kotle.

Re: Ogrzewanie pelletem

Postprzez Miki » 09 Lis 2017, 10:37

Razem z bratem zaopatrujemy się na zimę na stronie www.swiatopalu.pl. Brat kupuje brykiet ja od dwóch sezonów palę pelletem. Na stronie każdy może wybrać opał dla siebie. Mają szeroki asortyment ekogroszki, pellety, brykiety, nawet smary do kotłów. POLECAM !
Miki

Postprzez Bijak » 18 Lis 2017, 16:02

Witam

Wszystkich na forum
Czy moglibyście się podzielić informacja o ilosci spalania peletu w waszych domach
Moj piec pali teraz dzis ok 18 kg/doba ogrzewanie + ciepła woda

Dom 134 M2 parterowy,
2 os. Dorosłe 2 dzieci
Pellet: 6mm Barlinek
Piec 14kw lechma 350
Pozdrawiam
Bijak

Postprzez bartekczer » 23 Lis 2017, 09:52

Także kupuje opał, a dokładnie drewno kominkowe za pośrednictwem swiatopalu.pl. Towar otrzymałam w ciągu 4 dni. Cała transakcja przebiegła bez problemu. Towar jest zgodny z opisem.
bartekczer

Postprzez Eneaol » 23 Lis 2017, 20:48

Duze spalanie pelletu bierze sie z jego wlasciwosci. To jest drzewny odpad i jego wartosc opalowa nigdy nie bedzie takie jak groszek. Jak jest dobrej jakosci to ma ok 17-18Mj. Jest mnostwo w necie wyliczen porownawczych w stosunku do groszku. Ja w swoim ksp duo 19 do 15.11 palilem pelletem. Co prawda nie markowym ale dobrym i wychodzilo mi 30kg na dobe. Teraz przezucilem sie na miks groszek plus pellet bo mi zostal. Zobaczymy ile wyjdzie ale juz widze ze duzo lepiej. Cena dobrego pelletu jest tak duza ze lepiej kupic ekogroszek.
Eneaol

Postprzez Eneaol » 24 Lis 2017, 16:31

Ok, ekologia ekologia. W rzeczywistości wyglada to troche inaczej, jaki pellet by nie byl to nie da tyle kalorii co dobry ekogroszek. I dopuki producenci pelletu nie przestana szalec z cena ja i jeszcze kilku znajomych co maga palić pelletem przechodza na ekogroszek. Ekologia palenia pelletem powinna byc tansza od weglowego. Wtedy to ma sens. Teraz tp jest biznes, wyprodukowanie tony pelletu to koszt obecnie ok 30% ceny. Skoro tona pelletu dobrego to 1000 zl i odzie go nawet o 50% wiecej niz groszku. Powinien kosztowac malsymalnie 70% cenu tony wegla. By zrekompensować wieksze zuzycie. Właściwości fizycznych nie zmienimy, dobry pellet to max 18 moze 19 Mj. Ekogroszek dobrej jakosci 28-28Mj lub wiecej.r
Eneaol

Postprzez loper8 » 04 Gru 2017, 22:10

To ciekawe założenie, że rozwiązania eko powinny być tańsze o tradycyjnych, ale mało życiowe. Przytoczona kalkulacja o kosztach produkcji też jest daleka od prawdy. Kolejny argument, że za dobry pellet trzeba zapłacić 1000zł też jest lekko naciągane - radze sprawdzić stronę giełda-paliw i tam cena pelleu dobrej jakości to przedział od 600-1000zł.
loper8

Postprzez Eneaol » 09 Gru 2017, 19:19

Na tej stronie nie kupie tony czy dwoch. Jest to serwis gdzie mozna kupic tanio ale nie w detalu. Produkcja pelletu jest droga ale w progesjonalnych zakladach. Tam gdzie produkowany jest markowy pellet i on kosztuje kolo 1000zl. Te tansze produkowane sa amatorsko przez amatorow maszyn do ich produkcji za kilka tys. W obu przypadkach nie zmienimy wlasciwosci i fizyki. Pellet ma tylko do 20Mj kalorycznosci. I to musi byc dobry pellet by tyle miec. Groszek sredniej jakosci ma 25Mj. I tutaj ekonomia wygrywa nad ekologia. Jeszcze raz to powtórzę, jak kosszty palenia pelletem beda na tym samym poziomoe jak groszkiem to wtedy ma to sens. Ja rozumiem ekologie, czystosc itp itd ale by ogrzac to samo pelletem to potrzebujemu go 1,5 raza wiecej niz wegla.
Eneaol

Postprzez Paweli » 14 Mar 2018, 12:03

Bez problemu kupisz tam nawet na worki. Porównanie pelletu tylko przez pryzmat wartości opałowych to mało obiektywne. Pellet oczywiście z racji komfortu jest droższym paliwem, ale ma też inne zalety których nie dostaniesz przy ekogroszku.
Paweli

Postprzez Paweli » 10 Lip 2018, 23:53

zawsze można kupić kilka worków dla testów, ale bez problemu znajdziesz oferty pelletu A1 w cenie od 700zł/t na http://gielda-paliw.com Duża liczba ofert ( min 60 dostawców) sprzyja konkurencji
Paweli

Poprzednia

Wróć do Paliwa i ich spalanie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] oraz 0 gości

Zarządzaj profilem

Zaloguj się

Kto jest na forum

Na forum jest 1 użytkownik :: 1 zarejestrowany, 0 ukrytych i 0 gości (oparte na użytkownikach aktywnych przez ostatnie 5 minut)
Najwięcej użytkowników (89) było obecnych 07 Maj 2012, 17:19

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] oraz 0 gości