KSP DUO 15KW system osuszania zasobnika

Jeżeli masz jakieś sugestie co do konstrukcji naszych kotłów – możesz je tutaj przedstawić.

KSP DUO 15KW system osuszania zasobnika

Postprzez hanss » 22 Paź 2016, 16:31

Witam.
Zastanawiam się nad małą modernizacją kotła a zasadniczo stworzenie systemu osuszania zasobnika na paliwo.

Tak to widzę:
Pomiędzy kocioł a wentylator wstawić specjalną przedłużkę z króćcem na gumowy wąż (powiedzmy fi 25 mm). Następnie wąż poprowadzić do zasobnika, gdzie z tyłu w prawym górnym rogu (patrząc od przodu) wstawić króciec z zaworem do regulacji przepływu powietrza.

Działanie:
W trakcie pracy wentylatora część powietrza trafiało by do komory zasobnika i przepływając przez zasobnik osuszało by go. W ten sposób pozbywamy się wilgoci i jednocześnie osuszamy paliwo.
System ten widziałem oryginalnie zamontowany w innych kotłach z podajnikami oraz wykonany samodzielnie.

I teraz pytania:
Czy wykonanie tego systemu wpłynie na gwarancję kotła?
Czy wykonanie otworu w zasobniku na paliwo nie powoduje utraty gwarancji?

Może zastosować w przyszłych konstrukcjach kotłów podobny system eliminując tym samym problemy z rdzą w zasobniku.
Dodam jeszcze, że dość sceptycznie podchodziłem do tego tematu. Podobny system zamontowałem u jednego ze znajomych i zdał on egzamin (po kontakcie z producentem kotła dopuścił on wykonanie tego systemu bez utraty gwarancji). Wilgoć w zasobniku zniknęła.

Pozdrawiam i czekam na Wasze opinie.
hanss

Re: KSP DUO 15KW system osuszania zasobnika

Postprzez PEREKO » 24 Paź 2016, 09:48

Witam

Gwarancji na wymiennik ciepła pan nie straci co innego w przypadku palnika i zbiornika opału na który udzielana jest 2 letnia gwarancja.
PEREKO

Wróć do Modyfikacje konstrukcji kotła

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

Zarządzaj profilem

Zaloguj się

Kto jest na forum

Na forum jest 0 użytkowników :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 0 gości (oparte na użytkownikach aktywnych przez ostatnie 5 minut)
Najwięcej użytkowników (89) było obecnych 07 Maj 2012, 17:19

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości