TECH ST-480 + zawór 4D + regulator pokojowy

Odbiorniki ciepła, pompy, komin, czujniki i inne urządzenia zewnętrzne.

TECH ST-480 + zawór 4D + regulator pokojowy

Postprzez djludek » 04 Lis 2016, 23:22

Do mojego pieca KSP 15 Duo ze sterownikiem TECH ST-480 dokupiłem regulator pokojowy TECH ST-292 i siłownik zaworu 4D Afriso ARM.
Podłączyłem to wszystko ale nie wiem jak ustawić sterownik, jakie opcje włączyć/wyłączyć żeby to poprawnie działało.
W założeniach zawór ma zamykać obwód grzejników po zgłoszeniu dogrzania przez regul. pokojowy. Nie chcę sterować temp. na piecu, pompą CO ani innymi parametrami - samo zamknięcie/otwarcie zaworu wystarczy.
Ktos pomoże?
djludek

Re: TECH ST-480 + zawór 4D + regulator pokojowy

Postprzez PEREKO » 09 Lis 2016, 15:42

Witam

Należy w opcjach "Zawór" ustawić:
- "Stan zaworu:" > "Załączony"
- "Temperatura zadana zaworu"
- "Typ zaworu" > "Zawór CO"
- "Urządzenie regulatora pokojowego" > "Obniżenie pokojówki" (tu ustawiamy temperaturę o jaką zostanie zmniejszona temp. kaloryferów gdy w pomieszczeniu zostanie osiągnięta temp. zadana)
PEREKO

Re: TECH ST-480 + zawór 4D + regulator pokojowy

Postprzez djludek » 13 Lis 2016, 23:36

A czy można jakoś ustawić mieszanie wody przez zawór nie włączając funkcji ochrony powrotu? Chodzi mi o to żeby zawór zawsze część wody puszczał na powrót do pieca, czyli maksymalne otwarcie zaworu nie powinno być 100% tylko zawsze mniej. W sterowniku jest funkcja ustawienia minimalnego otwarcia ale mnie chodzi raczej o maksymalne otwarcie.
djludek

Wróć do Zagadnienia dotyczące instalacji c.o.

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

Zarządzaj profilem

Zaloguj się

Kto jest na forum

Na forum jest 0 użytkowników :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 0 gości (oparte na użytkownikach aktywnych przez ostatnie 5 minut)
Najwięcej użytkowników (89) było obecnych 07 Maj 2012, 17:19

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości