KSP DUO 27 Użytkowanie a trwałość podzespołów

Jeżeli kocioł pracuje nieprawidłowo – opisz problem tutaj.

KSP DUO 27 Użytkowanie a trwałość podzespołów

Postprzez albertol » 12 Sty 2017, 11:11

Witam,
Jestem posiadaczem pieca KSP DUO 27, eksploatuję go od 2012 kupiłem jako nowy nieużywany.
Pierwszy rok to było poznawanie, metoda prób i błędów w okiełznaniu tego pieca, wizyta serwisanta i tuning pieca, bo moja wersja to pierwsze wypusty bez szamotu nad palnikiem (zamontowano u mnie kawał ceownika) żeby płomień był bardziej w centralnej części paleniska, później chyba po wielu monitach klientów wprowadzono tą cegłę szamotową.
2013 i 2014 eksploatacja bez uwag i awarii, natomiast 2015 roku musiałem wymienić motoreduktor podajnika bo oryginalny zaczął rzygać olejem i praktycznie się zatarł. Oczywiście dzwoniłem do serwisu to koszt regeneracji był praktycznie równy nowego. Kupiłem poszło ponad 500 zł :(.
Niestety w tym roku (no już w zeszłym) zauważyłem znaczne zużycie palnika PSQ tzn. wewnętrzna strona tam gdzie jest żar jest praktycznie cała popękana, otwory powietrzne są wybrzuszone z licznymi pęknięciami liczę że ten sezon jeszcze dociągnie ale szykuję się kolejny wydatek :(. Na stronie producenta już jest zakładka "części zamienne" czyli problem jest.
Do tej firmy przekonały mnie pozytywne opinie kilku znajomych ale oni mają wersję z retortą lub zwykłe "zasypowe".
Pytanie do innych użytkowników czy macie też takie problemy z tym piecem?
Wydając ok 9 tyś na piec oczekiwałbym większej trwałości a nie po niespełna 4 sezonach grzewczych muszę inwestować sporo kasy.
albertol

Re: KSP DUO 27 Użytkowanie a trwałość podzespołów

Postprzez piotr sokolowski » 23 Lut 2017, 08:01

witam
tez jestem szczesliwym posiadaczem ksp duo 27 kupilem go w tamtym roku i ta zima jest przeznaczona do testow kupowalem rozne ekogroszki i 2 rodzaje pelletu słoma i z trocin narazie tylko sloma zawiodla reszta opalu wporzadku poza tym ze wszyscy maja wilgotny ekogroszek piec ma podobno najnowszy sterownik eko max 910 r
i narazie wszystko jest wporzadku poza tym ze nie byk skonfigurowany z palnikiem musialem wejsc w ustawienia serwisowe i sam pozmieniac bo ustawiony byl na palnik 19 kw
mam tylko nadzieje ze za 5 lat nie bede musial zmieniac palnika a jak bede zmuszony to ja osobiscie bym wybral palnik tylko na pellet bo juz sie przekonalem ze dobrze dogrzewa piec do temparatury zadanej i czysto w kotlowni i w piecu bo palac ekogroszkiem piec sie brudzi i spada moc a palac pelletem mamy moc caly czas taka sama
piotr sokolowski

Wróć do Problemy eksploatacyjne

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

Zarządzaj profilem

Zaloguj się

Kto jest na forum

Na forum jest 2 użytkowników :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 2 gości (oparte na użytkownikach aktywnych przez ostatnie 5 minut)
Najwięcej użytkowników (89) było obecnych 07 Maj 2012, 17:19

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości