spalanie peletu

Dział dotyczący paliw, ich jakości i techniki palenia w kotle.

spalanie peletu

Postprzez aresik » 17 Gru 2017, 09:47

witam ludzie pomozcie zakupiliscmy z mezem kociol koltana pell kompakt ma ktos cos takigo ??? na pelet oczywiscie i jak narazie najchetniej zaraz bym go z kotlowni wyniosla jak bym dala rady spalanie mego wysakie na poczatku zakupilismy jakis zwykly pelet ponoc z plyt mdf i od poczatku kociol gasl nam kilka razu na dobe 4 razy byli u nas z serwisu czyscili ustawiali stwierdzili ze nie mozliwe ze tyle pali i ze traz bedzie ok tylko pelet zmienic na markowy kupilismy z mezem berlinka piec dalej gasnie a za poltora dnia spalil prawi 60 kg a pic w srodku po tym pelecie to tragdia caly w bablach i obrany palnik pomozcie jak ktos cos sie orintuje nie wim co robic piec mamy dopiro 4 miesiace dzwonilam do serwisu i mowili ze mozliwe zee jakas fotokomorka moze byc uszkodzona i nie widzi piec paliwa i gasnie ale powidizleli ze jak oni przyjada to bedziemy musieli za to zaplacic a przciez jst gwarancja wspomne ze pan ktory monto wal pic ma nas daleko w du...ratujcie
aresik

Re: spalanie peletu

Postprzez Eneaol » 22 Gru 2017, 15:43

Już to pisałem, kotły na pellet sprawdzaja sie w domach pasywnych, tych dobrze ocieplonych ktore nie wymagaja duzej mocy kotlow do ogrzania. Ja mam piec ksp duo 18, do pierwszych mrozów palilem pelletem. Wychodzilo ok ale teraz na dobe spala 40kg. Pellet jest ok ale w sytuacji dobrze ocieplonego domu. Dlaczego tak uwazam?? Z samych wlasciwosci pelletu, nawet berlinek nie ma wiecej kalorii jak 18-19MJ. Przezucilem sie na ekogroszek i dzieki dużo wyzszej mocy 28-2MJ spalam do 25kg. No ale skoro juz masz ten piec to cisnij serwis, to ich obowiazek by Ci pomogli. Ja jak mialem po montazu problem z sterownikiem serwis u siebie mialem dzien po zgloszeniu. Przyjechali wymienili, zrobil przy okazji instruktarz z obslugi i jest ok.
Eneaol

Postprzez Xerxes » 16 Sty 2018, 04:22

Xerxes

Postprzez Paweli » 14 Mar 2018, 12:09

Jedyne rozwiązanie to wezwanie serwisu, jeśli to nowy kocioł to masz gwarancję. Nie słuchaj porad w stylu, że pellet jest słabym paliwem i to jest powód, bo cała Skandynawia, Włosi, Niemcy używają do ogrzewania głównie pellet.
Paweli

Wróć do Paliwa i ich spalanie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

Zarządzaj profilem

Zaloguj się

Kto jest na forum

Na forum jest 0 użytkowników :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 0 gości (oparte na użytkownikach aktywnych przez ostatnie 5 minut)
Najwięcej użytkowników (89) było obecnych 07 Maj 2012, 17:19

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości