Zwarcie na sterowniku ST37

Dyskusje na temat optymalnych ustawień sterowników, wentylatora itp.

Zwarcie na sterowniku ST37

Postprzez vox » 10 Lip 2018, 11:08

Witam,
Od kilku dni "wywala" mi bezpiecznik różnicowy w domu. Po moim dochodzeniu zauważyłem, ze jak wyłączony całkowicie piec odłączę od prądu (sterownik ST37) to przestaje wyłączać bezpieczniki. Co ciekawe - po podłączeniu sterownika (bez jego włączania) wywala bezpiecznik po jakimś czasie, po godzinie, po kilkudziesięciu minutach, bezpiecznik potem da się włączać, czasami odbija ale w większości wypadków da się załączyć ponownie. Gdy odłączę piec - spokój i wszystko działa. Ten bezpiecznik mam tylko do zabezpieczenia pieca. I teraz najlepsze - piec działa, sterownik też. Raz się zdarzyło kilka dni temu, ze piec nagle przestał pracować. Sterownic umarł. Po lekkim pacnięciu dłonią zaczął chodzić, ale potem znów przestał. Odkręciłem go od pieca, zajrzałem, ale nic niepokojącego nie znalazłem. Przykręciłem go do pieca i ten zaczął działać poprawnie... Chyba to jakieś zwarcie. Gdzie szukać problemu? Czy to już czas na wymianę sterownika :( ? Może wystarczy poprawić styki czy cuś... Proszę o poradę. Dzisiaj chciałbym się za to wziąć...
vox

Wróć do Regulacja parametrów pracy kotła

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 1 gość

Zarządzaj profilem

Zaloguj się

Kto jest na forum

Na forum jest 2 użytkowników :: 1 zarejestrowany, 0 ukrytych i 1 gości (oparte na użytkownikach aktywnych przez ostatnie 5 minut)
Najwięcej użytkowników (89) było obecnych 07 Maj 2012, 17:19

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 1 gość