ksp duo 36kW tryb letni ustawienia

Dyskusje na temat optymalnych ustawień sterowników, wentylatora itp.

ksp duo 36kW tryb letni ustawienia

Postprzez minuz » 10 Wrz 2018, 21:13

Witam

Potrzebuje pomocy od nie dawna jestem posiadaczem kotła KSP duo 36kW na ekogroszek, po 2 dniach palenia się zauważyłem że nie wypala sie do końca węgiel a nawet skleja sie w bryły, piec chodzi na trybie letnim do ogrzewania wody w bojlerze o pojemnosci 100 L. pierwsze rozpalenie odbyło sie przy obecności hydraulika który podłączał całą instalacje i zadał takie ustawienia:

Ustawienia kotła
tem. zadana dla kotła 60C
moc nadmuchu 55%
czas podawania 10s.
przerwy podawania 55s
przerwy podawania NADZÓR 15minut
Tryb regulacji Standard

Ustawienia CWU
tem. zadana 57C
tryb pracy CWU Bez Projerytetu

Drugi problem to w kotle jest taka cegła i o co z nią chodzi gdzie i jak ma być zamontowania bo pan hydraulik nie wiedział, prosze o pomoc bo nie wiem co mam robić a węgiel się zużywa

Pozdrawiam.
minuz

Re: ksp duo 36kW tryb letni ustawienia

Postprzez Eneaol » 16 Wrz 2018, 18:59

Po pierwsze czy nie masz przemiarowany ten kocioł... 36kW to przy kiepsko ocieplonym domu ponad 300m kw. spokojnie tym ogrzejesz. Mam też ksp duo ale 18kw.na 200m ale ogrzewane mam oj 180m. Palę teraz CWU i jest piękny wypalony groszek a dokładnie Ekomiał greenpal. Zacznij od tego by zmniejszyć ilość paliwa skróci podawanie lub wydłuża przerwę. Nadmuch też wg mnie za duży zmniejsz bo niektóre groszko nie lubią dużego nadmuchu i mogą się robić spieki.
Co do cegły to jest deflektor który montujemy na palnik w jego tylnej części. Tu masz pokazane
https://www.pereko.pl/palniki.html#image2-8z
Palnik psq
Eneaol

Wróć do Regulacja parametrów pracy kotła

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 1 gość

Zarządzaj profilem

Zaloguj się

Kto jest na forum

Na forum jest 2 użytkowników :: 1 zarejestrowany, 0 ukrytych i 1 gości (oparte na użytkownikach aktywnych przez ostatnie 5 minut)
Najwięcej użytkowników (89) było obecnych 07 Maj 2012, 17:19

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 1 gość