Ustawienia ecomax 910r KSP Duo 27 - duze spalanie

Dyskusje na temat optymalnych ustawień sterowników, wentylatora itp.

Ustawienia ecomax 910r KSP Duo 27 - duze spalanie

Postprzez marious84 » 05 Sty 2019, 00:33

Witam,

Na początek chciałbym się przedstawić. Mam na imię Mariusz i jestem użytkownikiem KSP DUO 27. Powierzchnia grzewcza to około 220m2. Na dole ogrzewanie podłogowe sterowane bezprzewodowo sterownikami i siłownikami jednej firmy na rozdzielaczu mieszającym z zaworem 3d. Na górze grzejniki stalowe z zaworami termostatycznymi i zaworem 4d przy piecu. Dom ocieplony styropianem grafitowym 15cm + wełna 20cm na poddaszu, okna drewniane trzyszybowe. Moje obecne ustawienia to fuzzy logic. Jakąkolwiek korekte nie ustawie to albo wywala mi niedopalony ekogroszek albo bardzo sie koksuje. Przeszedłem na fuzzy logic niedawno, poniewaz na ustawieniach moich było jeszcze gorzej. Moje dawniejsze ustawienia to:

Podawanie 5s
Przerwa 40s
Nadmuch 30%
Nadzor 30m

Problem polegał na tym, ze przy dodatnich temperaturach spalał mi 28kg ekogroszku na dzień, co uważam za zdecydowanie za dużo. Im bardziej zwiększałem przerwe podawania tym bardziej miałem niedopalony ekogroszek. Im bardziej zwiększałem nadmuch tym bardziej robiły sie spieki koksowe. Uzwam ekoroszku z Mysłowic 28kj.

Kiedy przeszedłem na tryb fuzzy logic musiałem przestawić w ustawieniach serwisowych palnik z PSQ12 na KSP26. Później ustawilem kaloryczność na 7,5kwh/h. Niestety dalej mam problem z koksowaniem lub niedopalaniem! Juz trace powoli nerwy do tego kotła. Oczywiście próbowałem innych ekogroszkòw i w/w wydaje się i tak być najlepszy. Czy ktos z fachowców PerEko może mi jakoś pomóc?

Pozdrawiam
marious84

Re: Ustawienia ecomax 910r KSP Duo 27 - duze spalanie

Postprzez Eneaol » 05 Sty 2019, 17:12

Jeśli masz dobrze izolowany dom to 27kw na 220 m jest za duży. I nie dopala grochu bo pracuje w małej mocy. Ja mam ok 180m ogrzewane kotlem ksp duo 18kw. Pracuje w Fuzzy Logic i spałam obecnie między 25 a 30kg groszku rubin bartex. Popiół sypki i brak spieków. Zacznij od tego by ustawić odpowiedni palnik w Fuzzy Logic. Później korygować w ustawieniach by było optymalnie i powinno grać. No chyba że opał nie da się okiełznać, ale ja np palac greenpalem nie miałem spieków a inni tak.
Eneaol

Postprzez marious84 » 06 Sty 2019, 01:23

Witam,

Dzięki za szybki odzew. Jak wspomniałem w swoim poście, zmieniłem palnik na KSP 26. Tak więc teraz jest poprawnie wszystko ustawione. Dalej mam spieki. Cały czas próbuję bawić się nadmuchem bez większych rezultatów. Obawiałem się trochę, że faktycznie kocioł moze być za duży, aczkolwiek teraz mamy ujemne temperatury, więc automatycznie potrzebuje wiecej energi. Niestety dalej nie mogę pozbyć się spieków. Nadmienie, że tym samym groszkiem pali sąsiad i ma idealny popiół bez spiekow. Temperaturę zadaną kotła mam na 60. Nagrzewa się do 66 i zostaje w nadzorze przez jakieś 50 minut. Nadzór ustawiony na 20 minut, podanie 10s w nadzorze 22% dmuchawa i opóźnienie 5s po podaniu.
marious84

Postprzez Eneaol » 06 Sty 2019, 12:32

Przy spiekach zacznij od zmniejszenia powietrza. Dawka jedynie jakbyś miał niedopalony groch. 50 minut w nadzorze to długo, pewnie jest tak jak mówiłem za duży kociołek. Lepiej mieć za mały niż za duży. Lepsza efektywność kotła przy pracy w dużej mocy niż małej.
Eneaol

Postprzez Eneaol » 06 Sty 2019, 12:36

Co do spalania to raczej norma, ja też obecnie mam spalanie na poziomie ok 30kg na dobę. Walczę z ustawieniami, mam od 02.01 nowy opał, rubin, wcześniej miałem ustawione pod Ekomiał i spalalo podobnie ale miał jest ponoć słabszy. Tylko że obecny opał jest wilgotny i tu pewnie trochę traci się z mocy. Co prawda każdy worek najpierwsz susze w skrzynkach.
Eneaol

Postprzez marious84 » 07 Sty 2019, 02:46

Witam,

Ja wiem, że średnia spalania przy tak ocieplonym domu nie powinna być wyższa jak 17-18kg na dobe przy bieżących temperaturach i ekogroszku o kaloryczności 28.

Nadzór mam ustawiony na 30 minut, ale ogólnie kocioł wytrzyma okolo 50 minut.

Cały czas walczę ze spiekami i nie mogę się ich pozbyć.

Pozdrawiam,
marious84

Wróć do Regulacja parametrów pracy kotła

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

Zarządzaj profilem

Zaloguj się

Kto jest na forum

Na forum jest 4 użytkowników :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 4 gości (oparte na użytkownikach aktywnych przez ostatnie 5 minut)
Najwięcej użytkowników (96) było obecnych 01 Kwi 2019, 13:58

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości